До кінця травня в Україні з'явиться Торгова палата Німеччини

Найближчими місяцями в Україні відкриється Торгова палата ФРН, а також відбудеться декілька візитів і конференцій, присвячених економічному та інвестиційному співробітництву двох країн
Depo.Гроші
2 квітня 2015 13:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, який супроводжує прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в ході візиту урядової делегації у Берлін 1-2 квітня, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Домовилися з німцями, що в найближчі терміни зробимо Торгову палату німецького бізнесу в Києві", - повідомив Абромавічус.

Німецькі партнери розраховують, що таке представництво буде відкрите до кінця року,
але глава Мінекономрозвитку пообіцяв: з боку його відомства "усе буде налагоджено до кінця травня ", і, можливо, на початку літа структура почне працювати.

Абромавічус поінформував, що напередодні в ході переговорів канцлер ФРН Ангела Меркель запропонувала скликати в липні в Німеччині "великий форум німецького бізнесу, де українські міністри і прем'єр могли б представити поліпшення інвестклімату, реформи". Абромавічус висунув зустрічну пропозицію: після форуму ряд міністрів роз'їдеться по регіонах - Штутгарт, Гамбург, - "тому що німецька економіка дуже сильно диверсифікована щодо регіонів ".

Крім того, німецькі колеги запросили українських партнерів відвідати декілька так званих кластерів в Німеччині, щоб щось схоже зробити в Україні. "Кластер-менеджмент - це не ВЕЗ, не індустріальні парки, через які в Україні історично розкрадалися державні кошти, це просто одне "вікно" на допомогу тим, хто працює в якомусь географічному місцезнаходженні", - пояснив міністр.

Нагадаємо, Київ планує найближчими місяцями провести низку великих міжнародних заходів, які повинні сприяти залученню іноземного капіталу в країну.