До 2030 року потужності ВДЕ в Україні перевищать 12 ГВт (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт

До 2030 року потужності ВДЕ в Україні пе…

Такий прогноз змін енергетичного ландшафту України зробив директор компанії IB Centre Europe, голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій.

Активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму "зеленого" тарифу у вересні 2008 року. До цього часу в Україні діяли близько 60 малих гідроелектростанцій потужністю 120 МВт та кілька пілотних проектів у сонячній та вітровій енергетиці потужністю менше 4 МВт. За наступні 10 років в Україні з'явилось понад 6 500 нових об'єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6 030 домашніх сонячних станцій.

"Кожного дня ми зустрічаємо все більше нових гравців, ідей, проектів і нових викликів. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будувати та інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких - об'єднати споживачів в одну децентралізовану систему" - зазначив Віталій Давій під час відкриття події.

Як результат, все більше гравців ринку створюють, вдосконалюють і розвивають технологічні та сервісні напрямки як для малих, так і для великих проектів сталої енергетики.

На фото: Віктор Галасюк

Зокрема, під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток "зеленої енергетики", масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз.

Можливості та енергетичний потенціал України на міжнародній арені розкрив директор із комерційних та юридичних питань компанії "RECOM" Нарек Тунян.

"Протягом 2017 р. в Україні було встановлено 211 МВт сонячних електростанцій, але в порівнянні з іншими країнами – це дуже незначна цифра. Така статистика показує, що країна має багато потенціалу для активного зростання. Тому треба ставити за мету 100% renewable і досягати її, враховуючи, що технології у сонячній енергетиці з кожним роком дешевшають і стають більш доступними" - повідомив він.

Як було вище зазначено, зараз для України стоїть перспективне завдання - досягти 100% renewable і компанія "KNESS" рішуче налаштована йти до цієї мети.

"Україні потрібна стратегія 100% renewables. На даний момент ця тема не досить широко обговорюється, але я переконаний, що 100% renewables – це досить досяжна та проста мета і всі технології для цього вже існують. Ми, як компанія та спільнота, хотіли б взяти участь в написанні цієї стратегії" - впевнено стверджує генеральний директор "KNESS" Сергій Шакалов.

На думку генерального директора компанії "Метрополія" Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables потрібно виконати технічні та економічні заходи. Вони включають в себе заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій всіх видів ВДЕ.

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко і закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку.

"Я повністю віддаю себе відновлюваній енергетиці – 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт №1 в нашому житті. Глобально у світі, і це зрозуміло, потрібно, щоб всі асоціації, інституції об'єднувалися під загальну місію RE100" – переконана Руслана Лижичко.

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії Suntech Power Дімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

Генеральний директор компанії "Авенстон" Дмитро Лукомський повідомив, що значна частка інвестицій в розробці відновалюваних джерел енергії направлена на сонячну енергетику.

"В Україні збільшиться кількість інсталяцій сонячної енергетики, переважно наземних, побачимо більше малих проектів та дахових інсталяцій, буде обмежена площа для встановлення сонячних панелей, а новітні технології будуть більш помітними", - зробив прогноз експерт.

На думку компанії "Енергетична Альтернатива", мережева сонячна електростанція – це найпростіший інструмент для успішного бізнесу, а інвестиція в її будівництво є найбезпечнішим рішенням у співвідношенні з економічними ризиками.

Фахівці компанії "Atmosfera" додали, що промислові сонячні станції, зроблені під "зелений" тариф, вже зараз мають значний прогрес в розвитку і їх кількість з кожним роком буде зростати.

За словами генерального директора компанії "Блок Мастер Україна" Віталія Тимощенко, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен мати такі критерії: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

Компанія "Karbon CNS" вважає потенціал сонячної енергетики України таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства.

Стосовно будівництва проектів, спеціалісти систем кріплення "Solar Steelconstruction" радять звертати увагу на площу та місцерозташування сонячної електростанції. Особливо це стосується дахових СЕС, адже від розмірів покрівлі залежить кількість фотоелементів, а для правильного розташування важливий один фактор – орієнтація за сторонами світла.

Подія SEF 2018 KYIV вкотре довела, що новітні технології та інновації у сталій енергетиці активно розвиваються і вже застосовуються у проектах.

Останні розробки в сегменті монокристалічних сонячних модулів категорії PERC представив Хуан Карлос Гонзалез, технічний менеджер із продажів "Longi Solar".

"PERC-модулі значно підвищують енергоефективність. Тестування показали, що ця технологія дає більш високу доступність завдяки зростанню кількості робочих годин інвертора при низькій інтенсивності випромінювання та збільшенні виробництва при високих температурах", - повідомив експерт.

Продовжуючи тему особливостей PERC-модулів, комерційний директор компанії "Helios Strategia" Дмитро Меркулов розказав про використання технології Bifacial.

"Виробництво станції за технологією Bifacial відбувається за допомогою скляних виробів на панелях, а біле обрамлення значно підвищує коефіцієнт віддзеркалення поверхні" - поділився інформацією експерт.

Ще одним досягненням серед сонячних панелей є продукція компанії "Jinko Solar" – модуль Cheetah із збільшеним фотоелементом, пікова потужність якого може досягати 8 Вт.

"Модулі Cheetah зменшують термін окупності інвестицій на 9-35%. Його температура нижче порівняно із стандартними модулями, тому втрачається менше часу на нагрів" - повідомив Євген Придатко, менеджер із розвитку бізнесу в СНД "Jinko Solar".

Важливого значення серед сонячних модулів набирає категорія mono PERC. Морган Флеранс, продакт-менеджер компанії "JA Solar" розповіла, чому саме ця технологія є кращим рішенням для зниження LCOE.

"В модулях mono PERC поверхня задньої сторони сонячних батарей діє, як дзеркало. Вони генерують більше енергії на м² і мають кращу продуктивність, навіть при високих температурах" - зауважила вона.

Half-cell – це особливий метод виготовлення сонячних панелей, про який розповів Рей Ванг з компанії Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd: "Завдяки розподілу фотоелемента на дві частини збільшується проміжок між клітинами - це дозволяє панелі поглинути більше сонячного світла".

На думку директора із продажів "Talesun" Енн Шмідт, вся продукція повинна проходити 60 smart-перевірок аби забезпечити найвищу продуктивність роботи модуля. За цією системою тестування продукції відбувається в більш сурових умовах, аніж як це роблять за міжнародними стандартами.

Крім цього, існують технічні ризики PV-модулів, які потрібно оцінювати та мінімізувати.

"Технічні ризики PV-модулів можемо мінімізувати за допомогою вибору правильної технології / типу PV-модулів, порівняння різних продуктів у реальних умовах життя, правильного використання PV-модулів" - радить генеральний директор Smart Energy Group Халіль Демірдаг.

Стала енергетика впевнено рухається в напрямку діджитилізації і попит на більш автоматизовану роботу проекту зростає. Інноваційне рішення серед інверторів на прикладі продуктів Fusion Solar представила компанія "Huawei (Photomate)".

"Стрінг-Інвертори SUN2000 використовують інтелектуальне програмне забезпечення, яке дозволяє вести спостереження за роботою сонячної електростанції з телефону або планшета, тому в будь-який час можна здійснювати контроль за продуктивністю" - зазначив директор Photomate Антон Абрамов.

В свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів "Ingeteam", презентував новітню діджитал-технологію: "INGECON SUN EMS Tools - це додаток, який встановлюється на комп'ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання, які контролюються радою INGECON SUN EMS".

Стосовно біопаливної галузі в Україні, прогноз з розвитку ВДЕ у секторі теплопостачання зробив директор НТЦ "Біомаса" Георгій Гелетуха. За його словами, згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року будемо мати, близько 97 000 робочих місць, 24 000 МВТ тепла, 1 780 МВт електроенергії, а частка ВДЕ займатиме 40%.

В цей час Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики, потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро. Про це повідомила асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна.

Головна галузева подія 10-й Міжнародний Форум та Виставка сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV відбулася 16-19 жовтня. Учасниками події стали понад 500 делегатів, 50 спікерів з 30-ти країн світу, понад 85 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та рішення, а також понад 3 000 відвідувачів виставки.

Організатор і продюсер SEF 2018 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB Centre).

Найближча галузева подія від IB Centre — 8-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2019 відбудеться у Києві 16-18 квітня 2019 р.

Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2019 можете на сайті 2019.cis-solar.com

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme