Для Нацбанку кримчани-переселенці знову стали українцями

Національний банк України скасував чинне з 3 листопада рішення про визнання нерезидентами переселенців з Автономної Республіки Крим, які проживають на материковій частині України
Depo.Гроші
18 грудня 2014 12:08
ФОТО: depo.ua
Для Нацбанку кримчани-переселенці знову стали українцями
Для Нацбанку кримчани-переселенці знову стали українцями

Про це йдеться в постанові НБУ від 16 грудня №810, пише ДеПо з посиланням на «Уніан».

Регулятор змінює свою постанову №699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства при режимі тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим».

«Фізична особа, яка є внутрішньо переміщеною особою і отримала передбачену законодавством України довідку, яка засвідчує її перебування на материковій частині України, є резидентом України. Для цілей ідентифікації внутрішньо переміщеної особи місцем її проживання на території України вважається адреса проживання, зазначена у довідці», - йдеться в документі.

Як повідомляв ДеПо, Нацбанк України від 3 листопада прийняв постанову №699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим». У документі сказано, що всі фізичні та юридичні особи, зареєстровані в Криму, прирівнюються до нерезидентів. Також прийнята постанова містить норму про те, що банки повинні закрити рахунки всіх юридичних осіб, зареєстрованих на анексованому півострові.

Правозахисники назвали цю постанову дискримінаційною. Проти Нацбанку був поданий ряд позовів з вимогою скасувати дану постанову.