Директор поліграфкомбінату: Ціна біометричного паспорта прив'язана до курсу валют

Ціна українського біометричного паспорта безпосередньо залежить від курсу валют
Depo.Гроші
6 березня 2015 15:23
ФОТО: depo.ua
Директор поліграфкомбінату: Ціна біометричного паспорта прив
Директор поліграфкомбінату: Ціна біометричного паспорта прив'язана до курсу валют

Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів директор поліграфкомбінату «Україна» Максим Степанов, передає depo.ua.

За його словами, причина в тому, що 70% матеріалів для виготовлення документа мають імпортну складову.

«Що стосується безпосередньо поліграфкомбінату «Україна», то ціна складається з сировини, матеріалів і нашої роботи. На жаль, більшість матеріалів для виготовлення паспорта ми закуповуємо за кордоном, бо такі матеріали, як полікарбонат, обкладинка з чіпом, захисні нитки, фарби тощо у нас не виробляються. Тому імпортна складова паспорта - це більше 70%», - сказав Степанов.

Однак і те, що отримується в Україні, за його словами, теж має імпортну складову.

«Наприклад, той же папір, який ми купуємо на фабриці банкнотного паперу НБУ. Основна сировина цього паперу у вигляді целюлози і захисних волокон у будь-якому випадку купується за кордоном», - пояснив Степанов.

Керівник поліграфічного підприємства також підкреслив, що вартість біометричного паспорта на момент укладення договору з Державною міграційною службою України, а саме 5 січня 2015 року, становила 13,5 євро.

«На той момент ця сума була еквівалентна 261 гривні», - сказав він.

Крім того, зазначив Степанов, з кожного бланка паспорта поліграфкомбінат платить чималий податок.

Як повідомляв depo.ua, 4 березня заступник керівника Державної міграційної служби Тетяна Нікітіна заявила, що вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон нового зразка, оформлення якого почалося з початку 2015 року, може бути збільшена. «Вартість бланка закордонного паспорта визначає не Державна міграційна служба, а поліграфкомбінат «Україна», - нагадала представниця ДМС.

Нагадаємо, з 12 січня в Україні почали видачу біометричних паспортів для поїздок за кордон. За даними Державної міграційної служби України, біометричні паспорти станом на початок лютого отримали 13 тис. українців.