ДФС проводить оформлення експорту металобрухту, незважаючи на судову заборону

Державна фіскальна служба (ДФС) України наразі оформлює дозвільні документи на експорт брухту чорних металів, зокрема через Миколаївську митницю, незважаючи на тимчасову заборону експорту металобрухту з України з боку Окружного адміністративного суду Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест ресурс" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) про незаконність ухвалених документів щодо брухту

Згідно з копіями документів, що є в агентства "Інтерфакс-Україна", електронні митні декларації видані Миколаївській митниці ТОВ "Северстальком" (Київ) і ТОВ "" Техно-Агросервіс" (Запоріжжя) на експорт брухту чорних металів.

При цьому одержувачем обох партій металобрухту вказано компанію Icdas Celik Enerji Tersane ve Ulasi m San. A.S. (Туреччина).

Дата дозвільної позначки Миколаївської митниці на експорт товару - 24 травня поточного року.

На запит агентства в ДФС із проханням пояснити причини видачі дозвільних митних документів на експорт металобрухту відповідь на момент виходу матеріалу не надходила.

Як повідомлялося раніше, "Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа - Державна фіскальна служба (ДФС) України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ у рамках забезпечення цих позовів. Крім того, відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту відкрив виконавче провадження щодо відповідної виконавчої ухвали Окружного адміністративного суду Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ про припинення дії наказів і видачу дозволів на експорт металобрухту.

При цьому ухвалою суду призупиняється дія наказів МЕРТ №446 і №519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних угод відповідно від 16 і 28 березня 2016 року. Також МЕРТ заборонено реєструвати і оформляти картки на експорт на підставі цих наказів. Крім того, ДФС та її територіальним органам заборонено проводити митне оформлення експортованого металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані МЕРТ з 16 березня 2016 року.

Метпідприємства України відчувають брак металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році загалом простоював 63 діб.

Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році становив 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т) - за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став експорт. Згідно з даними ДФС, минулого року він становив 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme