Девальвація юаня загрожує валютними війнами, - Financial Times

Девальвація юаня, проведена китайським урядом, може призвести до масштабних валютних війн по всьому світу, навіть якщо влада Китаю і не мала до того прямих намірів
Depo.Гроші
12 серпня 2015 16:33
ФОТО: depo.ua


Коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації з боку її торгових партнерів, пише DT.UA з посиланням на The Financial Times.

"Таким чином, малоймовірно, що Китай, який в дійсності девальвував юань на 2 % у вівторок, збирався нашвидкоруч перетворити валютні сутички між своїми торговими партнерами в повномасштабну війну", - йдеться в статті.

Позиція Китаю як найбільшої в світі торговельної країни гарантує, що його дії спровокують поширення дефляційного тиску на весь глобальний ланцюжок поставок, тоді як посилення тиску на конкурентів змусить інших знецінювати свої власні валюти.

Такі "навантаження" будуть зростати, якщо тенденція до ослаблення буде стійкою, як очікують аналітики.

"Китай страждає від ланцюгової реакції структурних економічних бід, які загрожують вийти з-під контролю. Як завжди, правда ускладнюється тим, що ховається офіційною статистикою Китаю", - вважають аналітики.

Так, офіційні темпи зростання валового продукту нібито були на рівні 7 % у другому кварталі. Але кілька незалежних аналітиків стверджують, що насправді ріст ВВП був на рівні ближче до 4 %.

На думку експертів, девальвація юаня може ще принести небажані ефекти. Вона може спровокувати "експорт дефляції" через китайські товари.

"Це, в поєднанні з впливом потенційних конкурентних девальвацій, швидше за все, поверне світову економіку до нової фази уповільнення зростання", - йдеться в статті. 

Нагадаємо, 11 серпня Китай різко знизив обмінний курс юаня до долара на 1,9. У середу, 12 серпня, Центробанк Китаю продовжив знецінювати юань.

На новинах з Китаю почали знижуватися ціни на нафту.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua