Держпідприємство купить у торгівців антрацитом з "ДНР" вугілля на 52 млн грн

Держпідприємоство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" 25 березня уклало угоду з ТОВ "Валея" на постачання вугілля вартістю 51,66 млн грн. Відомо, що ця фірма торгувала антрацитом з окупованих територій Донбасу
Depo.Гроші
30 березня 2015 11:31
ФОТО: depo.ua

Угода передбачає поставку 35 тис. тонн вугілля на залізничну станцію Рожнятів до кінця червня цього року, повідомляєють "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель", передає depo.ua.

Йдеться про вугілля марки ДГ 0-13, зола 23-28%, волога 8,9-12%, калорійність не менше 5200%, вихід летких речовин у межах - 37-40%.

Закупівельна ціна склала 1 476 грн за тонну, включно з транспортними витратами.
За даними видання, вказана марка вугілля виробляється на контрольованих Україною шахтах.

В оприлюдненому звіті про торги немає жодних даних про причини вибору саме цього постачальника, оскільки відкриті торги не проводились.

Фірма "Валея" створена в Києві у червні минулого року і записана на Степанова Петра Валентиновича. Наразі її офіційна адреса реєстрації - вул. Туполєва, 12М, оф.1.
За даними "Вісника держзакупівель", перші підряди від держустанов "Валея" отримала у грудні 2014 року. Тоді північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міноборони замовило у "Валеї" вугілля на 22,62 млн грн. З Квартирно-експлуатаційним відділом м. Одеси було підписано договір на 4,46 млн грн.

В обох випадках закупівлі було проведено без відкритих торгів, за переговорною процедурою, а ціни на вугілля були дорожчими за ринкові. Фірмі замовляли антрацит, який на той момент вироблявся лише на території Донбасу, окупованому проросійськими терористами. Тоді вибір новоствореної фірми "Валея" як постачальника також ніяк не обґрунтовувався.