Держдума дозволила колекторам збирати з Кримчан всі борги банкам України

Державна дума Росії прийняла закон про особливості погашення та позасудове врегулювання заборгованості позичальників, що проживають в окупованих Криму і Севастополі, перед українськими банками
Depo.Гроші
23 грудня 2015 10:56
ФОТО: depo.ua

Дія закону поширюється на борги позичальників перед українськими банками, прекратившими роботу в Криму після його анексії Росією, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Згідно з документом, вимагати борги від позичальників в Криму зможуть тільки російські кредитні організації та юрособи, які представили докази придбання прав вимоги за відповідним кредитними договорами або права вимагати погашення заборгованості, що виникла за такими договорами. Колектори зобов'язані розкрити інформацію про контролюючих осіб та ділової репутації своїх керівників і їх заступників.

Закон забороняє особам, які мають право вимагати погашення заборгованості, застосовувати проти позичальника фізичну силу; знищувати або псувати його майно або погрожувати цим; а також використовувати вислови і здійснювати дії, які принижують честь і гідність позичальника та інших осіб.

Розмір заборгованості позичальників визначається станом на 18 березня 2014 року за вирахуванням коштів, сплачених після цієї дати. Платежі з погашення заборгованості Будуть здійснюватися тільки в рублях з використанням окремого банківського рахунку Фонду Захисту вкладників, створеного Агентством зі страхування внесків (АСВ).

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші