Держбюджет-2016: Яценюк пообіцяв на оборону 100 мільярдів

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що основою бюджету на 2016 рік будуть національна безпека і оборона
Depo.Гроші
19 листопада 2015 06:18
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю журналу "Фокус", передає depo.ua.

"Основа бюджету - це, звичайно, національна безпека і оборона. На них, як і було заявлено, ми виділимо 100 млрд грн. Адже, судячи з останніх доповідей, війна далека від закінчення. Крім того, ми повинні зберегти бюджетний дефіцит на рівні 3,7%, як і домовлялися з МВФ", - повідомив прем'єр.

Він також зазначив, що для податкової реформи буде потрібно скоротити витрати держбюджету більш ніж на 60 млрд грн.

Яценюк розповів, за рахунок чого планується скорочення витрат.

"У першу чергу завдяки оптимізації логістики витрат. Значна частина витрат після децентралізації вже перейшла на рівень місцевих бюджетів. До того ж ми максимально економимо на держапараті. Торік скоротили його більш ніж на 20%, а автопарк - майже вдвічі. Літаємо рейсовими літаками , економ-класом. Далі буде оптимізація всіх витрат, у тому числі непрофільних і неефективних", - заявив він.

На питання про те, чи буде в бюджет-2016 закладено збільшення соціальних стандартів, Яценюк відповів: "Думаю, потрібно закласти на рівні поточного року. Все буде залежати від того, де ми знайдемо ресурс".

Нагадаємо, напередодні міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що новий Податковий кодекс та проект державного бюджету на 2016 рік має надійти до Верховної Ради найближчими тижнями.

Більше новин економіки читайте у розділі Гроші.depo.ua