Депутати провалили зміни в порядок розрахунків в іноземній валюті

Верховна Рада не підтримала в першому читанні урядовий законопроект № 2265 «Про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» щодо валютного регулювання і валютного контролю»
Depo.Гроші
3 березня 2015 13:51
ФОТО: depo.ua
Депутати провалили зміни в порядок розрахунків в іноземній валюті
Депутати провалили зміни в порядок розрахунків в іноземній валюті

За таке рішення проголосували 162 народні депутати, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроект необхідний для запобігання важким соціальним наслідкам, викликаним девальвацією національної валюти України.

«В умовах, що склалися, надзвичайно актуальним є питання зменшення граничних строків зарахування виручки резидентів в іноземній валюті на їхні валютні рахунки в уповноважених банках та відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій зі 180 до 90 днів», - йдеться в документі.

Крім того, законопроектом пропонується встановити необхідність отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку в разі перевищення зазначеного терміну, скасувавши при цьому необхідність отримання висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Як заявила міністр фінансів України Наталія Яресько під час представлення цього законопроекту в парламенті, цей документ передбачає заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку України.

Крім того, уряд пропонував спростити процес отримання ліцензій для тих компаній, які повинні отримувати їх. Сьогодні такі ліцензії видає Мінекономіки та НБУ.

Однак народні депутати відмовилися підтримати цей документ.

Як повідомляв depo.ua, 25 лютого НБУ ввів у дію низку адміністративних заходів для стабілізації ситуації на валютному ринку. Зокрема, Нацбанк своєю постановою ввів тимчасову - строком до 27 лютого - заборону уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, у тому числі за раніше поданими заявками.