Депутати підтримують тільки тимчасове урізання виплат працюючим пенсіонерам

Пенсійні обмеження, серед яких урізання виплат працюючим пенсіонерам, мають бути тимчасовими - до закінчення антитерористичної операції (АТО)
Depo.Гроші
26 лютого 2015 19:21
ФОТО: depo.ua
Депутати підтримують тільки тимчасове урізання виплат працюючим пенсіонерам
Депутати підтримують тільки тимчасове урізання виплат працюючим пенсіонерам

До такої думки дійшли члени комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, повідомляє «РБК-Україна».

Крім того, депутати зійшлися на думці, що пенсійні обмеження не повинні стосуватися учасників АТО і бойових дій, оскільки запропоновані урядом норми можуть спровокувати соціальний бунт. Голова правління Пенсійного фонду (ПФУ) Олексій Зарудний пообіцяв підготувати добірку таких категорій громадян.

Як повідомляв depo.ua, в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212) пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Сьогодні профільний парламентський комітет рекомендував депутатам прийняти за основу даний законопроект.