Рада виділила 400 млн грн на зарплати шахтарям

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект №2376-1 "Про внесення змін до додатка № 3 до закону України "Про державний бюджет України на 2015 р." щодо державної підтримки вугільної галузі"
Depo.Гроші
7 квітня 2015 12:08
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект проголосувало 269 нардепів, передає depo.ua.

Законом збільшуються видатки з держбюджету на виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств на 400 млн гривень за рахунок зменшення видатків програми "Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості".

Як заявив автор законопроекту проти депутата з фракції "Народний фронт", голова парламентського комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Мартиненко, даний законопроект передбачає в межах видатків, встановлених Міненерго законом "Про державний бюджет на 2015 р." збільшивши перерозподіл коштів між бюджетними програмами, а саме зменшити на 400 млн грн фінансування за програмою "Реструктуризація вугільної та видобувної промисловості" та на цю суму збільшити видатки за програмою "Державна підтримка вуглевидобувних підприємств та часткове покриття витрат собівартості готової товарної вугільної продукції.

"Реалізаціє цього законопроекту дасть можливість покрити заборгованість, яка є сьогодні у шахтарів , - підкреслив він. 

Нагадаємо, раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин пообіцяв, що на погашення заробітної плати шахтарям за січень буде виділено 60 млн грн. Цю суму доведеться розділити між шахтарями Лисичанська, Первомайська, Красноармійська, Вугледару, Волині та Львівщини. Загальна ж заборгованість нині становить 700 млн грн, а з урахуванням березня - то вже понад 1 млрд. грн.