Депутати хочуть спростити життя позичальникам

Сьогодні народні депутати ухвалили за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг"
Depo.Гроші
31 березня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 226 парламентарів, передає depo.ua.

Документом вносяться зміни у статтю 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нова редакція має виглядати так:

"Ненадання або несвоєчасне надання споживачу фінансових послуг визначеної законодавством інформації про умови надання фінансових послуг тягне за собою накладення на посадову особу юридичної особи або фізичну особу-підприємця, які надають відповідні послуги, штрафу у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У разі бездіяльності осіб, передбачених частиною п’ятою цієї статті, щодо приведення недостовірної інформації про фінансову послугу у відповідність до вимог, встановлених законодавством, або повторне надання недостовірної інформації про фінансову послугу протягом року з моменту стягнення -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - йдеться в законопроекті.

Крім того, у законопроекті усуваються неузгодженості та прогалини у питаннях захисту прав споживачів фінансових послуг, а саме споживчих кредитів.

Законопроектом внесена нова норма, яка встановлює можливість реструктуризації споживчого кредиту, а також виплати за структурованим кредитом не перевищуватимуть 35% сукупного доходу сім'ї.

У законопроекті визначена така послідовність виплат за прострочені кредити: прострочені відсотки, тіло кредиту, відсотки, знову тіло кредиту, а уже потім штрафні санкції за прострочений кредит.

Крім того, споживач отримає можливість протягом 14 днів після укладення договору на споживчий кредит розірвати його, якщо вирішить, що не має можливості виплачувати кредит

Більше новин політики читайте на Depo.Влада