ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати готують закон для Вовка

Верховна Рада за основу ухвалила Закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг"
Depo.Гроші
12 квітня 2016 17:05
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 285 парламентарів, повідомляє depo.ua.

За словами народного депутата Олександра Домбровського, "йдеться про створення національного регулятора в енергетичному секторі України, як у нас Нацбанк в сфері фінансів".

"Метою розроблення проекту Закону є виконання Україною зобов’язань як сторони Договору про Енергетичне співтовариство. Одним із завдань проекту закону є створення передумов сталості державного регулюючого впливу на діяльність суб’єктів природних монополій у сфері енергетики через рішення НКРЕКП, що дозволить уникнути різких коливань в умовах господарювання суб’єктів, діяльність яких регулюється НКРЕКП, зробить таку діяльність прогнозованою на більш тривалий термін, а це є одним з основних важелів для ефективного функціонування енергетики як базової галузі економіки України, забезпечення енергетичної безпеки та досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання у сфері енергетики і держави", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

У законопроекті містяться норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності Регулятора в ухваленні ним компетентних та справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання

Законопроект складається з чотирьох розділів, статтями яких встановлюються особливості організації діяльності НКРЕКП, її функції та повноваження, порядок підготовки рішень Комісії, особливості здійснення контролю на ринках енергетики та комунальних послуг. Розділом четвертим визначаються прикінцеві та перехідні положення, включаючи порядок ротації Комісії першого складу.

Нагадаємо, що з червня 2015 року Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг очолює Дмитро Вовк, який у 2013-2014 роках був національним менеджером в кондитерській компанії Roshen Петра Порошенка в Москві.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<