Денисенко: "Дешевого українського газу" не існує

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко вважає, що потрібно враховувати всі складові ціни ціни на український газ
Depo.Гроші
1 липня 2016 20:50
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у прямому ефірі "112 каналу", передає depo.ua.

"Говорячи про "дешевий український газ", треба пам’ятати, що все має свою ціну. Це ж не радянські часи, коли він коштував копійки. Маємо пам’ятати, що вона складається з ціни на німецькому хабі, звідки ми купуємо газ, оскільки в нас недостача свого газу 6 млрд кубів, плюс траспортування і невелика маржа. Варто пам’ятати, що 50% від ціни газу, яка встановлена – це рентні платежі, які відразу йдуть в держбюджет, в тому числі на "соціалку" та інвестиційну складову", - сказав нардеп.

На думку Денисенка, підняття тарифів на блакитне паливо дозволило припинити дотування газового монополіста та зекономити гроші бюджету.

"У 2014 роцы дотація "Нафтогазу" склала 120 млрд грн., на субсидії витратили мінімімум. У поточному році «Нафтобаз» не отримує ні копійки з бюджету. На субсидії буде витрачено в цьому році 35 млрд, різниця – 85 млрд, які десь "розчинялись в просторі", - додав нардеп.

Нагадаємо,в Україні з 1 липня подорожчала послуга з централізованого гарячого водопостачання та опалення, що пов'язано з встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші