Гроші Заходу йдуть на погашення кредитів Януковича - Яценюк

Прем'єр Арсеній Яценюк констатує, що більшість коштів з міжнародної фінансової допомоги піде на погашення боргів за кредитами попередньої влади
Depo.Гроші
22 грудня 2014 17:21
ФОТО: depo.ua
Гроші Заходу йдуть на погашення кредитів Януковича - Яценюк
Гроші Заходу йдуть на погашення кредитів Януковича - Яценюк

Про це він заявив під час вступного слова на засіданні уряду, передає depo.ua з посиланням на «Українську правду».

«Великі реформатори, які опинилися в меншості, тобто в опозиції, розповідають цікаві речі про те, що і як треба робити. Так я теж можу розповісти, що вони зробили і яку ціну ми зараз платимо», - сказав він.

«За час режиму Януковича, за три роки, додатково взяли кредитів більше, ніж за всю історію української незалежності. Взагалі близько 40 мільярдів доларів було отримано кредитів, за якими ми зараз платимо відсотки і за якими нам потрібно отримувати фінансову допомогу», - сказав Яценюк.

«Не на погашення бюджетного дефіциту, а на закриття старих мільярдних боргів», - підкреслив він.

Яценюк нагадав, що в 2014 році Україна отримала дев'ять мільярдів доларів, а віддала по заборгованостях - 14 мільярдів.

Він закликав усіх депутатів прийняти політичне рішення щодо Держбюджету, який представлятиме у вівторок на засіданні ВР міністр фінансів.

«Цей пакет (бюджетний) дасть можливість, хоча і не гарантію, що міжнародні партнери нададуть нам в наступному році фінансову допомогу», - зауважив він.

Нагадаємо, декількома днями раніше Рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) затвердив кредит для України на суму в мільярд євро.