Демчишин пояснив, як вплине на українців введення абонплати на газ

Введення абонентської плати на газ дозволить облгазам оптимізувати використання існуючих газорозподільчих мереж
Depo.Гроші
21 грудня 2015 18:09
ФОТО: depo.ua

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин сказав журналістам, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Він зазначив, що на сьогодні облгази змушені витрачати власні кошти на обслуговування встановлених потужностей. Але для споживача фактична плата за газ від запровадження абонплати не зміниться.

"Щоб підключити нового споживача, треба вкладати нові кошти. Абонплата - це те питання, яке покликане вирішити питання підключення до мережі", - зазначив міністр.

При цьому, на думку Демчишина, при введенні абонплати фактична плата за газ для споживача не зміниться, оскільки відбудеться перерозподіл структури тарифу.

"Реально вартість залишиться та сама, але відбудеться перерозподіл. Зміниться структура тарифу. Вартість за кубометр газу буде зменшена, але буде додатково введено плату за потужність. Ті, хто використовує підключену потужність ефективно, повною мірою, не має зайвих потужностей, переплачувати не будуть", - переконаний міністр.

Демчишин також наголосив, що подібна практика існує у Європейському Союзі.

Нагадаємо, з квітня 2016 року українцям можуть додати щомісячну абонплату за користування газовими мережами. Про таку ініціативу заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до "труби" становитиме 17 грн/міс. за наявності тільки газової плити і 29 грн/міс. - за плиту і газовий котел.

Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову "на перекачування" (за даними НКРЕКП, вона дорівнює 10,4% від "літньої" ціни (7,2 грн/куб. м), або 75 коп.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.