Демчишин пояснив, коли Україна відмовиться від імпорту електроенергії з Росії

Літні місяці цього року спричинилися до найбільшого з часу проходження опалювального сезону навантаження на електроенергетику країни
Depo.Гроші
14 серпня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua

Період надзвичайно високих температур, а відтак - підвищеного споживання електроенергії - збігся в часі з проблемами, які виникли в генерації.


Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час прийому громадян, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Міненерговугілля.

"Було зупинено деякі блоки ТЕС, через ремонт обладнання, брак антрацитного вугілля та загострення обстрілів об'єктів інфраструктури, які розташовані поруч із зоною АТО. Ми також сьогодні маємо дуже низьке виробництво на ГЕС - через низький рівень води. Дніпровський каскад взагалі має найнижчий рівень виробництва електроенергії за всю історію", - сказав Демчишин.

Тому, за словами міністра, Україна відновила з початку серпня імпорт електроенергії з Росії.

"Завдяки підписаному з РФ прямому договору була використана імпортна електроенергія для забезпечення потреб українських споживачів. Контракт спрацював саме так, як і планувалося - в якості страховки в разі форс-мажору, і імпорт буде припинено, як тільки ми відновимо власні потужності", - заявив він.

За словами Демчишина, група фахівців відбула на ті приватні ТЕС, які зупинили свої блоки, щоб з'ясувати, наскільки виправданим є проведення позапланових ремонтів.

Також Демчишин повідомив, що Україна збільшить постачання електроенергії до Польщі, яка відчуває дефіцит через аномально спекотну погоду.

«Ми щодня постачаємо 600 МВт в Польщу, ведемо роботу, щоб прискорити ремонтні роботи і додати ще 400 МВт», - зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше Володимир Демчишин повідомив, що Україна поки що не планує запроваджувати ліміти споживання електроенергії.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua