Демчишин пообіцяв спростити нафтогазовий видобуток

Україна планує скоротити перелік і терміни отримання різноманітних дозволів, необхідних для введення в експлуатацію нафтогазових свердловин
Depo.Гроші
17 серпня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин в інтерв'ю щотижневому журналу "Тиждень", передає depo.ua.

"Інший крок (для нарощування видобутку - ред.) - спрощення процедури видачі дозволів. Для введення в експлуатацію свердловини необхідно більш ніж 80 дозволів. Ми розглянули перелік і найближчим часом скоротимо його, перепишемо терміни видачі", - сказав він.

Міністр також нагадав, що Верховна Рада має розглянути законопроект про зниження з жовтня рентних платежів, що стягуються при видобутку приватними компаніями природного газу.

Як повідомлялося, законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування суб'єктів господарювання, що здійснюють видобуток природного газу)" зареєстрований у парламенті під №2352а 14 липня 2015.

Законопроект передбачає зниження ренти з 55% до 29% (при глибині видобутку до 5 км) і з 29% до 14% (при глибині видобутку понад 5 км).

Крім того, документ передбачає заохочення буріння нових свердловин шляхом введення з 1 січня 2016 року для таких свердловин трирівневої системи оподаткування.

Рентні ставки для нових свердловин складуть, зокрема, 20% і 10% залежно від глибини видобутку, ставка податку на прибуток становитиме діючі 18%, надбавки до податку на прибуток - 30% прибутку.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"