Демчишин: До енергетичних сюрпризів Росії ми готові

В уряді заявляють про готовність проходження опалювального сезону без перешкод, попри "фактори ризику"
Depo.Гроші
6 листопада 2015 12:27
ФОТО: depo.ua

Про це під час години уряду у парламенті заявив глава Мінпалиенерго Володимир Демчишин, коментуючи питання про готовність до нормального проходження опалювального сезону, передає depo.ua

"Наразі на складах електростанцій накопичено вугілля щонайменше на 900 тис. тонн більше, ніж минулоріч - 2,5 млн. тонн. Для початку опалювального сезону цього достатньо, щоб входити в нього спокійно і з упевненістю у тому, що ніяких відключень (електроенергії) не буде", - заявив Демчишин.

Він додав, що коштів для того, щоб пройти опалювальний сезон – достатньо.
"Було залучено 2 млрд. гривень від Ощадбанку – на закупівлю вугілля, з них ще 500 млн. – у процесі залучення, ще направляються на енергоринок на закупівлю", - зауважив міністр.

За його словами, усі кошти, які необхідні для закупівлі вугілля, газу, ядерного палива – наявні.

При цьому Демчишин заявив, що "існує два фактори ризику".

"Це можливість форс-мажорних випадків у постачанні газу з РФ – до чого ми також підготувалися у повній мірі. Для цього ми закупили на понад 1 млрд кубометрів газу більше, ніж у попередньому опалювальному сезоні", - зазначив Демчишин.

Він висловив упевненість, що "з таким об'ємом опалювальний сезон ми пройдемо без будь-яких несподіваних ситуацій".

Також міністр зазначив, що ядерне паливо теж закуплено на весь сезон у повній мірі.
"Тому ризику ні на газовому, ні на тепловому, ні на електроенергетичному ринку немає", - запевнив він.

Демчишин зауважив, що "при тих умовах перемир'я (у зоні АТО), яких було досягнуто у Мінську, ніякої загрози з тієї території (тимчасово окупованого Донбасу) немає".

У свою чергу віце-прем'єр Геннадій Зубко, говорячи про протяжність опалювального cезону, зауважив: "Є постанова уряду №630, яка регламентує, коли починається сезон – це залежить від температурного режиму".

"Якщо вже 1 жовтня температура три доби – нижче 8 градусів, комунальні підприємства повинні увімкнути опалення. Коли закінчиться опалювальний сезон? – це може відбутися і 1 квітня, якщо буде дуже тепло. Тому триватиме цей сезон 6 місяців чи 7 – залежатиме виключно від температурного режиму", - підсумував Зубко.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші