Данія, Швеція та Швейцарія виділять Донбасу $14 мільйонів допомоги

Данія, Швеція та Швейцарія оголосили про запуск нового проекту на сході України зі сприяння ефективному врядуванню та соціальній згуртованості в регіоні

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Програми розвитку ООН в Україні.

"Сьогодні уряди Данії, Швеції та Швейцарії оголосили про початок проекту "Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України". У рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру цей проект, розрахований до 2022 року, покликаний сприяти ефективному врядуванню та соціальній згуртованості в регіоні", – йдеться у повідомленні.

За даними ООН, через конфлікт на сході України, який триває вже п'ятий рік, цивільне населення зазнало значних втрат, зокрема за період з 2014 року загинули 3 300 чоловіків, жінок та дітей, зазнали поранень близько 9 000 мирних жителів. 1,5 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами, а чимало інших, що живуть у постраждалих від конфлікту районах, стикаються з різноманітними проблемами.

"Кризу довіри можна подолати лише створюючи робочі місця, долаючи бідність, реалізуючи антикорупційні заходи, впроваджуючи правоохоронну й судову реформи, а також забезпечуючи права людини... Спільний внесок Данії (9,045 млн дол.), Швеції (3 млн дол.) та Швейцарії (2 млн дол.) у розмірі 14,045 млн дол. дозволить розпочати пошук шляхів для розв'язання цих ключових проблем у Донецькій та Луганській областях", – зазначається також у повідомленні.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб на сході України після початку російської агресії навесні 2014 року. Програму реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд народонаселення ООН і Продовольча та сільськогосподарська організація.

Програму підтримують дев'ять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Загальний бюджет на 2019-2022 роки становить понад 50 млн дол.

Нагадаємо, 7 лютого на окупованій Луганщині обстріляли гуманітарну вантажівку Червоного Хреста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна