Данилюк: Третій транш кредиту МВФ піде у резерви Нацбанку

Виділення Україні чергового траншу кредиту від МВФ буде сприяти стабілізації курсу гривні і фінансової системи країни в цілому
Depo.Гроші
15 вересня 2016 10:07
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає depo.ua.

"Рада директорів МВФ прийняла рішення про надання Україні чергового траншу в 1 мільярда доларів. Це третій транш в рамках Програми розширеного фінансування від МВФ. В нашій історії отримання третього траншу в рамках однієї програми – дуже рідкісне явище. Але після більш ніж року паузи ми це зробили, як би складно це не було, – написав Данилюк. – Спасибі за злагоджену роботу колег з уряду і особисто прем'єр-міністра, голови НБУ, народним депутатам, президенту. Особлива подяка моїй команді з Мінфіну. Транш від МВФ – це довіра до нашого уряду, підтвердження того, що ми на правильному шляху, і дуже позитивний сигнал для інвесторів. Транш піде у резерви НБУ та сприятиме стабільності курсу гривні, а значить, і стабільності фінансової системи".

Данилюк також підкреслив, що кошти МВФ надаються під низькі відсотки.

"Більше того, кредити МВФ дозволяють відновити економіку і в результаті зменшити боргове навантаження", – зазначив міністр.

Нагадаємо, як стало відомо раніше, Рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною.

Рішення Виконавчої ради МВФ щодо виділення $1 млрд наступного траншу фінансової допомоги для України було прийнято разом з винятками із загальних правил, враховуючи нинішню економічну ситуацію в країні. 

Довідка: Поточна програма співпраці з МВФ була прийнята в березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування $17,5 млрд. У 2015 році Україна отримала два транші загальним обсягом $6,7 млрд і очікувала отримати третій у розмірі $1,7 млрд, проте в силу політичних подій осені 2015 і зими 2016 року, які призвели до зміни уряду, доля третього кредитного траншу і виконання всієї програми співробітництва в цілому опинилися під загрозою зриву.

Українське питання залишалося невирішеним аж до кінця серпня через традиційні канікули у МВФ.