Данилюк каже, що конфлікт щодо "боргу Януковича" можна вирішити без суду

Конфлікт між Україною та Росією щодо $3 мільярдів боргу, який взяв екс-президент Віктор Янукович, може бути врегульований поза судом
Depo.Гроші
30 вересня 2016 13:54
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, повідомляє "Укрінформ".

Він пояснив, що однією з умов лондонського суду, у якому зараз розглядається зазначена справа, є те, що сторонам конфлікту потрібно намагатися домовитися щодо вирішення проблеми без суддів.

"І тому, в принципі, Росія теж повинна демонструвати, що вони хочуть домовитись поза судом. У рамках роботи з МВФ є зобов'язання української сторони бути готовими до консультацій поза межами суду. В принципі, якщо буде визначена дата, то ми будемо приймати участь, але за посередництвом німецької сторони та МВФ", - наголосив Данилюк.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в $ 3 млрд.

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

12 вересня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова до досудового врегулювання щодо "боргу Януковича".

13 вересня в Мінфін Україниі заявили про готовність провести досудові переговори з Росією щодо боргу $3 млрд який

Довідка: Україна в 2013 році при президенті Вікторі Януковичі взяла у Росії кредит в розмірі $3 млрд. Кредит повинен був бути погашений до кінця 2015 року. Україна пропонувала Росії реструктуризувати заборгованість за цим кредитом, однак Москва відмовилася прийняти умови, запропоновані Києвом. У лютому 2016 року в зв'язку з невиплатою "боргу Януковича" Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона. Україна подала в суд заперечення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.