Чубаров розповів про "титанічну" торгівлю Фірташа з Криму

Компанія "Кримський Титан", частину акцій якого має олігарх Дмитру Фірташу, отримує сировину з України і експортує готову продукцію через українські порти
Depo.Гроші
19 жовтня 2015 12:09
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає depo.ua.

"Є такий Кримський титановий завод (ДАК "Кримський Титан", - ред.), на який постачається сировина з материкової частини України, зокрема, ільменіт, що використовується у виробництві титану. На підприємстві виробляється готова продукція, вона перевозиться на територію України, маркується (вироблено в Україні) і через українські порти йде на експорт", - розповів Чубаров.

За його словами, ефект від економічної блокади окупованого Росією Криму можливий лише за умови, коли усі суб’єкти підприємницької діяльності України приєднаються до неї.

"З одного боку, тисячі таких, як я, їздили по світові і вимагали не визнавати Крим російським, вимагали введення санкцій проти Росії, а в той же час, українські підприємці торгували з самопроголошеною владою півострова", - сказав голова Меджлісу, додавши, що через це в української сторони виникли непорозуміння з партнерами, зокрема з Туреччиною.

Так, за словами Чубарова під час переговорів з турецькою делегацією українська сторона порушувала питання щодо несанкціонованого Києвом заходу у кримські порти турецьких суден.

"А нам іноді відповідали: у вас щодня до 350 до 550 великих фур заїжджає на територію півострова, а ви говорите про кілька кораблів", - зазначив він, додавши, що завдяки блокаді українці "повернули кримське питання у політичний дискурс".

Нагадаємо, що 50% ДАК "Кримський Титан" (Армянськ) належить компанії OSTCHEM Holding AG, що об'єднує хімічні та гірничо-видобувні активи інвестиційного холдингу Group DF Дмитра Фірташа. Після окупації Криму, російська влада вимагала реєстрації підприємства у Росії.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.