Закон про освіту: Чи зможе Порошенко роздавити "сєпарів" на місцях

Після підписання президентом закону "Про освіту" супротив з боку "п'ятої колони" лише посилиться

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Закон про освіту: Чи зможе Порошенко роз…

Не зважаючи на ноти протесту з боку країн-сусідів, скандальні звернення Закарпатської облради та голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля до президента з вимогою ветувати ухвалений Верховною Радою закон "Про освіту" та обурені заяви "Опоблоку", Петро Порошенко таки підписав даний документ. Утім, можна не сумніватися: після цього противники закону навряд чи зупиняться.

Питання з невдоволеними членами ЄС вирішене: прогинів з боку України не буде. Якщо у когось є заперечення щодо норм закону, будь ласка, вирішуйте їх на рівні Ради Європи, інших наддержавних інститутів Євросоюзу. Будапешт ставить ультиматуми? Віктор Орбан взагалі може догратися, що його від влади відсторонять навіжені "йоббіки", яких він сам і вирощує.

Набагато складніше буде боротися з "п'ятою колоною" Росії, яка спробує похитати ситуацію в регіонах руками місцевих депутатів. Але, судячи з усього, і тут можливостей у "шатунів" не так багато. Окрім Закарпатської облради більше ніхто не ризикнув піти на конфронтацію. Ані Чернівецька облрада - в регіоні представлена чимала румунська громада - ні Одеська, де є представники болгарської громади. На відміну від консолідованих угорців, які мають серйозний вплив на всі процеси в Закарпатті, у румунів і болгар цього й близько немає. Але не лише цей фактор зупиняє. Голови Одеської та Чернівецької облдержадміністрацій Максим Степанов і Олександр Фищук, на відміну від Москаля, не заграють з "нацменами". За якими, зазвичай, стоять відверті агенти впливу інших держав.

Аби "опоблоківцям" не спадало на думку гойдати місцеві ради, необхідно здійснити превентивні заходи. Для початку, наприклад, звільнити Москаля і відправити його на пенсію. Жодних посад людина, яка відверто "вписується" за інтереси іншої держави, не заслужила. На Закарпаття ж варто відправити представника з Києва, не обтяженого місцевими зв'язками. Щось подібне вже було зроблено на Одещині, куди виправляти помилки Саакашвілі відправили Степанова. На Закарпаття ж бажано спрямувати когось із силовиків або досвідченних борців з контрабандою. Латентні сепаратисти, а їх в регіоні трохи є, мають відчути, хто в домі господар. Наступний крок - зміна конфігурації в обласній раді, усунення від посади нинішнього її голови Михайла Рівіса, й обрання іншої особи, яка адекватно сприймає сьогоднішні реалії.

Інша історія – зі сходом і півднем України. "Опоблок", підігруючи Кремлю, спробує за закарпатським зразком ухвалювати рішення у тих облрадах, де є фракції екс-"регіоналів". Але, по-перше, в обласних радах, де представлена ця політсила, її здебільшого відтерли від прийняття рішень. По-друге, питання російської мови зараз нікого не цікавить, - хто хоче, аби їхні діти у майбутньому мали гарну роботу й статус в Україні, віддають нащадків вчитися українською. І по-третє, "опоблоківці" ще досі знаходяться під впливом нещодавніх подій у Миколаєві, коли після затримання "смотрящого" Мультика, пов'язаного з Москвою, виявилося, що ледь не вся фракція цієї політсили була у нього на побігеньках. Це був сигнал лідерам "Опоблоку", що індульгенція, виписана їм три роки тому, має термін придатності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme