Чому Кличко проморгав чергову перестрілку в столиці

Перестрілка на Микільсько-Слободській – це те, що мало рано чи пізно трапитися. Бо будувати за 55 метрів від Дніпра незаконно, а закривати на це очі, прикриваючись "продажністю судів", як це зробили Кличко і прокуратура – це просто злочинно
Depo.Гроші
1 квітня 2015 23:30
ФОТО: depo.ua
Чому Кличко проморгав чергову перестрілку в столиці
Чому Кличко проморгав чергову перестрілку в столиці

Хронологія сьогоднішніх кривавих подій проста - компанія Укрбуд, яку пов'язують із забудовником Микитасем, який в свою чергу має прямий доступ в усі столичні кабінети, хоче забудувати ділянку на березі Дніпра в безпосередній охоронній зоні (планують побудувати 18 висоток і обгородити їх парканчиком, по суті забравши у мешканців інших будинків прохід до Дніпра).

Згідно з генпланом там має бути зелена зона, але перший будинок будують за 55 метрів(!) від річки. Активісти неодноразово пікетували будівництво і навіть добилися того, що справу передали в суд. Але прокуратура примудрилася цей суд програти. Про ситуацію прекрасно знає і Кличко, який свого часу обіцяв мешканцям розібратися і створити відповідну комісію. Але все потонуло в бюрократичній тяганині. Хоча на камери, можна не сумніватися, мер буде розповідати, як героїчно він боровся, бореться і буде боротися.

Сьогодні до забудови, яка, виходячи з природоохоронного законодавства є незаконною, приїхала група "свободівців" і "Правого сектора" і почали валити паркан. У відповідь охоронна структура начебто застосувала зброю (активісти кажуть - вогнепальну). Було поранено щонайменше одного активіста. Далі приїхала міліція і розгородила натовп мітингувальників і охоронців. Потім прибув начальник Дніпровського райвідділу МВС і, як кажуть пікетувальники, почав пред'являти претензії до протестантів, що ніби саме вони стріляли. Далі - ситуація ніби нормалізувалася, люди розійшлися, щоправда, всі паркани були завалені.

Тепер найголовніше. Хто винен в нинішній історії? Вина лежить на трьох ключових особах - на мерові Кличку, на прокуророві Києва і на начальнику столичного главка міліції. Перший винен, бо не зробив нічого від себе залежного, щоб це будівництво бодай призупинити. Чи чув хтось від мера, щоб він настирливо виступав проти цього будівництва? Ні. Все обмежувалося загальними фразами. Прокуратура мала всі важелі і можливості, щоб добитися через суд відміни рішення про виділення ділянки під забудову. Але на суд прийшов не прокурор міста чи його заступник, а прийшла молода і на жаль, малопереконлива співробітниця цього відомства. Міліція не могла не знати про те, яка охоронна фірма "тримає" цей об'єкт.

А тепер ми виходимо на найважливішу тему - чи буде завтра чи післязавтра проведена екстренна сесія міськради з цього питання? Можна бути впевненими, що ні. Радники Кличка будуть говорити про політичне замовлення, про видумки ворогів, але ні в якому разі не скажуть йому, що для його ж політичного блага - не перетворити цей об'єкт на Контрактовий двір-2.

Чи почне ворушитися прокуратура? Хіба що для видимості. Буде міліція
карати охоронну фірму чи спише все на "Правий сектор"? Виглядає так, що міліція
візьме паузу. Або навпаки почне дуже оперативно розповідати про вилучені арсенали
зброї. Розповідати для того, щоб ніхто не запитав: "А де ви були раніше?".

В результаті, найбільш вірогідний варіант розвитку подій наступний: забудовник через деякий час знову поставить паркан, а народ знову цей паркан ламатиме. Києвом давно управляє велике будівельне лоббі і воно не бачить ніяких проблем із плебсом, якщо на кону стоїть питання 18 висоток на самому березі Дніпра.

Про те, хто такий забудовник Микитась читайте завтра на нашому сайті.