Як Гонтарева зрівнялася з самим Арбузовим у рейтингу від Global Finance

Висока оцінка для голови Нацбанку України при прискіпливому вивченні виглядає не такою вже й високою

Як Гонтарева зрівнялася з самим Арбузови…

В українському інформпросторі в останні дні розганяється новина що голова Нацбанку України Валерія Гонтарева є одним з найкращих банкірів Європи. Таку високу оцінку роботі Гонтаревої надав американський діловий журнал Global Finance у своєму щорічному рейтингу голів центробанків країн світу.

Мовляв, цього року роботу Гонтаревої оцінили на В+ - це типу щось на зразок чотирьох з плюсом в радянській шкільній системі оцінювання успіхів учнів. І вище за Гонтареву в Європі оцінили лише голову британського центробанку Марка Карні та головного банкіра Росії Ельвіру Набіулліну. У них обох оцінка А.

Така висока оцінка, звісно, тішить его пані Гонтаревої, але пересічним українцям сприймати рейтинги Global Finance надто всерйоз вочевидь не варто. Аби в цьому переконатися варто просто згадати кілька фактів про рейтинги цього американського видання.

По-перше, в рейтинг потрапляють далеко не всі голови центральних банків. Зокрема цього року в рейтингу по Європі представлені лише 16 країн, тоді як загалом в Європі більше 50-ти державних утворень. За яким принципом видання вирішує, кого оцінювати а кого ні - до кінця не зрозуміло, тим не менше рейтинг Global Finance охоплює лише третину європейських країн, нехай і найбільших, і вочевидь не є всеохоплюючим.

По-друге, схоже на те, що Global Finance взагалі не любить ставити надто низьких оцінок у своїх рейтингах. Загалом діяльність банкирів оцінюється за шкалою від А до F, тобто система шестибальна. Але, враховуючи можливості оцінок з плюсом та мінусом, виходить аж 18-бальна система. Отже простір у оцінювачів більш ніж широкий. Тим не менше, цього року з європейських голів центробанків лише двоє отримали оцінку нижчу за В. Це білоруський головний банкір з оцінкою С та угорський – з D. Решта голів центробанків оцінені в "широкому" діапазоні від А до В. Отже показовим є не те, що цього року Гонтарева отримала В+, а те, що минулого року мала С, тобто одну з найнижчих оцінок з тих, що реально проставляються. Цього ж року Гонтарева зі своїми В+ аж ніяк не одинока, таку ж або вищу оцінку отримали ще п'ять голів центробанків з 16-ти. Оцінку В мають ще шість, що не набагато нижче, ніж у Гонтаревої, а троє головбанкирів взагалі оцінки не отримали.

Ну, і на останок варто нагадати, що Global Finance традиційно ставить досить високі оцінки банкірам з пострадянського простору. Оцінка А для росіянки Ельвіри Набіулліної цього року аж ніяк не дивує. В кінці 90-х років минулого століття в число найкращих банкірів світу потрапляв і Віктор Ющенко, а зовсім недавно – в 2012 і сумнозвісний Сергій Арбузов. 

Отже, якщо подивитися на рейтинги американських журналістів досить прискіпливо, особливо пишатися пані Валерії виявляється і нічим.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme