Чому долар продають вже по 25

Фінансисти обіцяють, що гривня "просіла" ненадовго
Depo.Гроші
18 листопада 2015 11:42
ФОТО: depo.ua
Чому долар продають вже по 25
Чому долар продають вже по 25

Дефіцит валюти на міжбанку різко накрутив котирування долара. Ще вранці безготівковий "зелений" знаходився в діапазоні 23,25-23,65 грн ./$, але до обіду котирування досягли 23,95-24,05 грн ./$. Торговці на "чорному" ринку відреагували миттєво: курс "зеленого" у мінял виріс до 25 грн. / $. "Різке падіння гривні відразу на 50 копійок за день носить, найімовірніше, ситуативний характер - покупців валюти було більше, ніж продавців", - пояснив "ДС" начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко, повідомляє depo.ua.

У Нацбанку також запевняють, що про форс-мажори не йдеться. "Враховуючи незначний обсяг торгів на міжбанківському ринку навіть незначні перекоси в попиті і пропозиції валюти можуть викликати значні коливання курсу", - заявив заступник голови НБУ Олег Чурій. Щоб заспокоїти ситуацію, НБУ оголосив про готовність продати на аукціоні $ 50 млн, хоча спочатку на ринок не планував  виходити. Але до кінця дня стало відомо, що із запланованого обсягу регулятор продав всього $ 5,3 млн нібито "через низький попит з боку уповноважених банків". Хоча загальний обсяг заявок знаходився на рівні $ 17,7 млн. Ціна відсікання на аукціоні склала 23,6 грн ./$, середній курс продажу валюти - 23,6698 грн ./$.

Через незначні обсяги продажу серйозно "відкотити" курс долара не вдалося. За даними компанії "Укрділінг", торги закрилися котируваннями 23,7-23,9 грн / $. Фінансисти сподіваються, що завтра НБУ знову проведе аукціон, але оголосить про нього раніше і продасть більше валюти. "Найближчим часом курс не зросте вище 24 грн. Думаю, навіть можливий "відкат" на рівень 23 грн ./$", - прогнозує Руслан Кравченко.

На Інститутській також сповнені оптимізму і обіцяють, що дефіцит ВКВ буде недовгим. Як наголошується на сайті регулятора, приплив валюти буде зберігатися за рахунок двох основних факторів: продажі сільгосппродукції і зниження цін на імпортні енергоносії. "В результаті поточний рахунок платіжного балансу залишиться збалансованим і не буде істотно впливати на курс гривні", - обіцяють в НБУ.

Ігор Гах, директор з неторгових операцій VTB Bank (Україна):

Сьогоднішня ситуація з курсом пов'язана з впливом декількох різних факторів. На готівковому ринку тиск відбувається з боку населення. По-перше, зараз проводяться виплати вкладникам ліквідованих банків, значну частину з яких люди несуть на ринок. По-друге, тренд до зростання курсу, нехай і незначного, впродовж тривалого часу змушує включатися частині населення, яка хоче вберегти свої заощадження і купує, бо "пізніше буде дорожче". Ми вважаємо, що до кінця місяця курс на міжбанківському валютному ринку буде в діапазоні 22,50-24,50 грн за долар.

Більше новин економіки читайте у розділі Гроші.depo.ua

Мітки: #власть