Чому долар продають вже по 25

Фінансисти обіцяють, що гривня "просіла" ненадовго
Чому долар продають вже по 25
Чому долар продають вже по 25

Дефіцит валюти на міжбанку різко накрутив котирування долара. Ще вранці безготівковий "зелений" знаходився в діапазоні 23,25-23,65 грн ./$, але до обіду котирування досягли 23,95-24,05 грн ./$. Торговці на "чорному" ринку відреагували миттєво: курс "зеленого" у мінял виріс до 25 грн. / $. "Різке падіння гривні відразу на 50 копійок за день носить, найімовірніше, ситуативний характер - покупців валюти було більше, ніж продавців", - пояснив "ДС" начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко, повідомляє depo.ua.

У Нацбанку також запевняють, що про форс-мажори не йдеться. "Враховуючи незначний обсяг торгів на міжбанківському ринку навіть незначні перекоси в попиті і пропозиції валюти можуть викликати значні коливання курсу", - заявив заступник голови НБУ Олег Чурій. Щоб заспокоїти ситуацію, НБУ оголосив про готовність продати на аукціоні $ 50 млн, хоча спочатку на ринок не планував  виходити. Але до кінця дня стало відомо, що із запланованого обсягу регулятор продав всього $ 5,3 млн нібито "через низький попит з боку уповноважених банків". Хоча загальний обсяг заявок знаходився на рівні $ 17,7 млн. Ціна відсікання на аукціоні склала 23,6 грн ./$, середній курс продажу валюти - 23,6698 грн ./$.

Через незначні обсяги продажу серйозно "відкотити" курс долара не вдалося. За даними компанії "Укрділінг", торги закрилися котируваннями 23,7-23,9 грн / $. Фінансисти сподіваються, що завтра НБУ знову проведе аукціон, але оголосить про нього раніше і продасть більше валюти. "Найближчим часом курс не зросте вище 24 грн. Думаю, навіть можливий "відкат" на рівень 23 грн ./$", - прогнозує Руслан Кравченко.

На Інститутській також сповнені оптимізму і обіцяють, що дефіцит ВКВ буде недовгим. Як наголошується на сайті регулятора, приплив валюти буде зберігатися за рахунок двох основних факторів: продажі сільгосппродукції і зниження цін на імпортні енергоносії. "В результаті поточний рахунок платіжного балансу залишиться збалансованим і не буде істотно впливати на курс гривні", - обіцяють в НБУ.

Ігор Гах, директор з неторгових операцій VTB Bank (Україна):

Сьогоднішня ситуація з курсом пов'язана з впливом декількох різних факторів. На готівковому ринку тиск відбувається з боку населення. По-перше, зараз проводяться виплати вкладникам ліквідованих банків, значну частину з яких люди несуть на ринок. По-друге, тренд до зростання курсу, нехай і незначного, впродовж тривалого часу змушує включатися частині населення, яка хоче вберегти свої заощадження і купує, бо "пізніше буде дорожче". Ми вважаємо, що до кінця місяця курс на міжбанківському валютному ринку буде в діапазоні 22,50-24,50 грн за долар.

Більше новин економіки читайте у розділі Гроші.depo.ua

Мітки власть