Чи задоволені українці роботою і зарплатою? Дослідження hh.ua (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Фахівці українського відділення міжнародного рекрутингового агентства HeadHunter провели комплексне дослідження, метою якого було визначити ступінь задоволеності роботою і рівнем заробітної плати серед співробітників українських компаній
Depo.Гроші
29 липня 2016 12:51
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, за результатами опитування "білих комірців" фахівці порталу hh.ua прийшли до наступних висновків:

  • Систему оплати праці і розмір матеріальної винагороди на 2016 рік співробітникам не переглядали.
  • Лише 10% компаній, співробітники яких брали участь в опитуванні, проіндексували зарплати з урахуванням інфляції.
  • Оклад збільшився тільки в разі виконання KPIs і позитивного впливу фахівця на ефективність бізнесу за 2015 рік.
  • Кожен п'ятий змушений був змиритися зі зменшенням окладу.
  • Навантаження або обов'язки, які повинні виконувати співробітники, збільшилися в кожному другому випадку.

Чи задоволені українці роботою і зарплатою? Дослідження hh.ua (ПРЕС-РЕЛІЗ) - фото 1

Порівняно з опитуванням, яке hh.ua проводив в 2015 році, можна сказати, що число офісних співробітників, задоволених зарплатою, не зросла. Як і в 2015 році, в 2016-м тих, хто оцінює зарплату, як негідну — більшість. При цьому з п'яти опитаних двоє заробітком незадоволені, а ще третина — не задоволені абсолютно.

Чи задоволені українці роботою і зарплатою? Дослідження hh.ua (ПРЕС-РЕЛІЗ) - фото 2

 Частково задоволені заробітком 20 % респондентів, але лише 3 % дали відповідь, що повністю задоволені зарплатою. Це працівники нафтогазового сектора, IT-фахівці, співробітники медіа та телекомунікаційних компаній.

 Умови роботи vs. розмір заробітку

 Порівняння показників, отриманих за критеріями "задоволеність роботою" і "задоволеність зарплатою", показує перемогу першого над другим. Повністю задоволений усіма умовами праці кожен шостий, майже дві з п'ятих - кажуть про часткову задоволеність роботою.

Не нарікають на роботу кадри сфери IT та телекомунікацій, фармацевти і медики. Найбільш незадоволеними виявилися банківські клерки, працівники нафтогазової галузі і виробництва. Якщо порівнювати задоволеність роботою серед ТОПів, керівників середньої ланки і лінійних співробітників, то очікувано, що перші задоволені умовами праці більше, ніж інші.

Чи задоволені українці роботою і зарплатою? Дослідження hh.ua (ПРЕС-РЕЛІЗ) - фото 3

 Довідка:

 ГК HeadHunter працює на українському кадровому ринку з 2000 року. Її мета — допомогти претендентам в пошуках роботи, а рекрутерам — в пошуках ефективних співробітників. Сьогодні портал hh.ua — один з кращих з працевлаштування в країні.

 Контакти для ЗМІ:

 Катерина Мащенко

Керівник Дослідницького центру hh.ua

+38 (044) 230-87-39

https://hh.ua

e.maschenko@hh.ua

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<