Черги скасовуються: Рада дала бізнесу ще 4 місяці на подання довідки щодо власників

Сьогодні народні депутати України прийняли Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи"
Depo.Гроші
21 травня 2015 17:54
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 267 парламентарів, передає depo.ua.

Даний закон покликаний розв'язати гостру для підприємців проблему щодо форми №4. Згідно з чинним законодавством, до 26 травня вони зобов'язані подати відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи. Понад 1 млн. 100 тис. підприємців ризикують застрягнути в чергах або наразитися на штраф у розмірі 8 500 грн. у разі несвоєчасного проходження цієї процедури.

Закон продовжує на чотири місяці строки подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, зареєстрованими до 25 листопада 2014 року, що забезпечить можливість виконання вимог закону всіма зареєстрованими юридичними особами, а також звільнити від обов'язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

Тож прийняття такого закону має зняти напругу та зменшити невдоволення серед суб'єктів господарювання, юридичних осіб, знизити корупційні ризики, захистити добросовісних суб'єктів господарювання, забезпечити ефективне використання робочого часу державних реєстраторів та суб'єктів господарювання.