Через війну в Україні в ЄС розкуповують німецькі танки

Криза в Україні помітно підвищила зацікавленість східноєвропейських держав-членів НАТО до німецьких танків
Depo.Гроші
21 серпня 2015 16:16
ФОТО: depo.ua

За даними Financial Times, практично всі виробники військової техніки і боєприпасів ФРН повідомляють про зростання продажів, передає depo.ua з посиланням на "КоммерсантЪ".

Генеральний директор мюнхенського концерну KMW, який виробляє знаменитий танк Leopard, заявив, що члени Євросоюзу і НАТО зацікавлені у створенні або поліпшенні наявних військових сил.

Хуан зауважив, що потенційних покупців цікавлять бойові танки, БМП, важка артилерія, бронемашини різного виду, бо саме вони "можуть утримати потенційного агресора від початку звичайної війни".

Про ті ж тенденції говорять і в компанії Rheinmetall - постачальнику 120-міліметрових гармат для Leopard і однієї з найбільших оборонних компаній країни.

Також і сама Німеччина збільшує і оновлює свої звичайні озброєння. За розпорядженням міністра оборони Урсули фон дер Ляйєн припинена програма списання головного бойового танка, що знаходиться на озброєнні Бундесверу,- Leopard 2. Більш того, Міністерством оборони виділені кошти на збільшення числа таких танків з 225 до 328. Коштуватиме ця програма €22 млн. Розширена й програма закупівель багатоцільових бронетранспортерів GTK Boxer, які проводяться спільно KMW і нідерландським підрозділом Rheinmetall. На закупівлю додатково 131 машини буде витрачено €620 млн.

У тому ж напрямку думають і північні країни. У минулому році Норвегія і Швеція уклала угоду з Rheinmetall про купівлю військової техніки протягом найближчих десяти років на загальну суму приблизно €1 млрд.

Нагадаємо, що в липні німецька компанія KMW і французька Nexter, які виробляють зброю, злилися в один концерн.

Більше про світові новини читайте в рубриці Світ.depo.ua