Через санкції США Росія не зможе запустити супутники над Арктикою

Запуск російської космічної системи "Арктика" перенесли через заборону США на постачання комплектуючих для російських супутників
Depo.Гроші
2 листопада 2015 08:45
ФОТО: depo.ua

Про це розповів Сергій Лемешевський, гендиректор НВО імені Лавочкіна, яке в 2012 році виграло контракт на створення "Арктики", передає depo.ua з посиланням на "Известия".

"Терміни по "Арктиці" були нами зрушені, оскільки довелося переробляти частину апаратури у зв'язку з санкціями, - пояснив він. - Мова в першу чергу йде про корисне навантаження. У тактико-технічному завданні на "Арктику" написано, що ця система повинна бути істотним чином уніфікована з системою "Електро". Що логічно: апарати по функціоналу схожі, тільки орбіта у них різна", - сказав Лемешевський.

"Зараз ми бачимо, що перший апарат "Електро Л" працює, але по ньому є зауваження. Тому ми суттєво модернізували "Електро Л" номер два. Точно так само ми і "Арктику" вирішили модернізувати, щоб виключити проблеми, що виникли у першого апарату "Електро Л". Але різниця в тому, що обидва апарати "Електро Л" виготовлялися нами з використанням зарубіжної елементної бази. Китайську ЕКБ (електронно-компонентну базу) ми поки не використовуємо, тому розраховуємо в основному на російську електронну промисловість", - додав він.

Видання нагадує, що у жовтні 2012 року Роскосмос уклав з НВО імені Лавочкіна контракт на виготовлення першої черги багатоцільової космічної системи "Арктика", яка забезпечить зв'язок і постійне спостереження в полярних областях і акваторії Північного Льодовитого океану. 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.