Через санкції США Росія не зможе запустити супутники над Арктикою

Запуск російської космічної системи "Арктика" перенесли через заборону США на постачання комплектуючих для російських супутників

Про це розповів Сергій Лемешевський, гендиректор НВО імені Лавочкіна, яке в 2012 році виграло контракт на створення "Арктики", передає depo.ua з посиланням на "Известия".

"Терміни по "Арктиці" були нами зрушені, оскільки довелося переробляти частину апаратури у зв'язку з санкціями, - пояснив він. - Мова в першу чергу йде про корисне навантаження. У тактико-технічному завданні на "Арктику" написано, що ця система повинна бути істотним чином уніфікована з системою "Електро". Що логічно: апарати по функціоналу схожі, тільки орбіта у них різна", - сказав Лемешевський.

"Зараз ми бачимо, що перший апарат "Електро Л" працює, але по ньому є зауваження. Тому ми суттєво модернізували "Електро Л" номер два. Точно так само ми і "Арктику" вирішили модернізувати, щоб виключити проблеми, що виникли у першого апарату "Електро Л". Але різниця в тому, що обидва апарати "Електро Л" виготовлялися нами з використанням зарубіжної елементної бази. Китайську ЕКБ (електронно-компонентну базу) ми поки не використовуємо, тому розраховуємо в основному на російську електронну промисловість", - додав він.

Видання нагадує, що у жовтні 2012 року Роскосмос уклав з НВО імені Лавочкіна контракт на виготовлення першої черги багатоцільової космічної системи "Арктика", яка забезпечить зв'язок і постійне спостереження в полярних областях і акваторії Північного Льодовитого океану. 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.