Через помилки влади в аграрній сфері падає рівень життя українців, - Скоцик

Через безграмотність коаліційної угоди і програми уряду в сфері аграрної політики страждають звичайні українці
Depo.Гроші
17 серпня 2016 17:52
ФОТО: depo.ua
Через помилки  влади в аграрній сфері падає рівень життя українців, - Скоцик
Через помилки влади в аграрній сфері падає рівень життя українців, - Скоцик

Про це під час круглого столу на тему "Виробництво і експорт зерна. Як зберегти позиції України на світових ринках" в середу, 17 серпня, заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, передає кореспондент depo.ua.

За словами Скоцика попри те, що Україна займає третє місце в світі з виробництва зернових, це не приносить добробуту звичайним українцям. Він зазначив, що це пов'язано з тим, що нинішня влада не розуміє елементарних законів ринку, тому гроші, отримані від експорту зернових, не направляють на розвиток виробництва і створення нових робочих місць. Скоцик також наголосив, що в Україні знищується аграрне виробництво, зокрема, скасування спецрежиму ПДВ вже відібрала у аграріїв 85% оборотних коштів, а діалог між аграріями та владою ні до чого не призводить.

"За два роки аграрну галузь "поклали". Близько 4 млн українців виїхали з України на заробітки в інші країни і 2,5 млн осіб втратили робочі місця. Крім цього, близько 1,5 тис. середніх і дрібних підприємств закрилися", - сказав Скоцик.

Через помилки  влади в аграрній сфері падає рівень життя українців, - Скоцик - фото 1

Глава Аграрної партії наголосив, що "ми повинні пишатися тим, що ми другі після США, якщо брати окремі країни, і треті в світі після США і Євросоюзу з виробництва зернових". За його словами, в цьому році прогнозується урожай в розмірі 63 млн тонн, однак $6 млрд, які Україна отримає від експорту, не врятують економіку країни від катастрофи. Влада не використовує свою конкурентну перевагу.

"Уряд повинен прислухатися до аграріїв – представників бюджетоутворювальної галузі, але поки діалог не виходить. Ми провели вже сім загальнонаціональних страйків, кинули свої робочі місця і приїхали до Києва. Але нас проігнорували. І продовжують в тому ж дусі", - розповів він.

При цьому Скоцик зазначив, що з урахуванням того, що уряд не йде назустріч і ігнорує вимоги аграріїв, зокрема, не виносить на розгляд парламенту законопроекти, пов'язані з розвитком галузі - Аграрна партія планує у вересні вийти на восьмий загальнонаціональний страйк.

Через помилки  влади в аграрній сфері падає рівень життя українців, - Скоцик - фото 2

"Основні наші вимоги - зміна оподаткування (повернення до фіксованого сільськогосподарського податку – depo.ua) і ринок землі (продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення – depo.ua)", - резюмував політик, зазначивши, що тільки в цьому випадку хороший урожай буде показником того, що економіка розвивається, а українці не виживають, а живуть в успішній аграрній країні.

Скоцик нагадав, що 21 липня Президія Аграрної партії України звернувся з відкритим листом до вищого керівництва держави - президента України, прем'єр-міністра та голові Верховної Ради. Аграрії попередили: якщо податковий тягар не буде знято - почнуть масовий страйк відразу після жнив. У серпні відбулися кілька засідань спільної робочої групи аграрних асоціацій та представників міністерств під головуванням першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва. Обговорювалася можливість часткового повернення спецрежиму ПДВ для аграріїв. Однак конкретних рішень влади з цього приводу не було ухвалено. Аграрна партія зазначає, що податкові зміни повинні бути затверджені Верховною Радою, внесені до Податкового кодексу і бюджетної резолюції на 2017 рік. Якщо уряд не виконає обіцянок, у вересні відбудеться всеукраїнський страйк агровиробників.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<