Через Польщу в Україну можуть імпортувати до 80% потреб у газі

Через два з'єднання на кордоні з Польщею (Дроздовичі і Германовичи) в українську газотранспортну систему може надходити до 6,6 млрд кубометрів газу на рік

Про це заяви генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон у Facebook, передає Depo.ua.

Як зазначив Макогон, 6,6 млрд кубометрів – це більше поточної потужності терміналу СПГ в польському Свиноустя (5 млрд кубометрів).

"За сумарної потреби в імпорті в 8-9 млрд кубометрів поточні потужності покривають до 80% сумарного імпорту. Питання тільки в наявності потрібного обсягу газу і тиску з польської сторони", – повідомив він.

За його словами, після підписання прямої угоди між операторами ГТС стала доступна можливість віртуального імпорту з Польщі.

"Це означає, що ми можемо імпортувати весь обсяг, який йде через Україну в Польщу. Сьогодні через нас в Польщу йде 9 млн кубометрів на добу, отже ці ж 9 млн кубометрів можуть бути імпортовані через механізм віртуального реверсу. А це 3,2 млрд кубометрів на рік", – розповів Макогон.

У зв'язку з цим глава "Оператора ГТС України" вважає недоцільним будівництво ще одного один газопровіду потужністю 5-8 млрд кубометрів на рік за 200 млн доларів, оскільки поточні доступні стоять незатребуваними.

Нагадаємо, Польща хоче газової незалежності від Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"