Приватні компанії відмовилися допомогти українцям з газом на зиму

Приватні компанії-видобувачі газу в Україні хворобливо відреагували на пропозицію «Нафтогазу» закачувати 50% видобутого газу в сховища до 1 січня 2015 року
Depo.Гроші
13 вересня 2014 12:00
ФОТО: depo.ua
Приватні компанії відмовилися допомогти українцям з газом на зиму
Приватні компанії відмовилися допомогти українцям з газом на зиму

Де-факто вони відмовилися брати участь у створенні резервного запасу газу для країни, заявив в інтерв'ю ZN.ua глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає ДеПо.

«До початку опалювального сезону ми розраховуємо, що вдасться створити ресурс в ПСГ не менше 17 млрд кубометрів», - зазначив він.

За словами Коболева, зараз в українських сховищах є близько 16 млрд кубометрів газу. З них «Нафтогазу» належить близько 12 млрд.

Як відзначає Коболєв, в наступному зимовому сезоні приватні компанії будуть мати у своєму розпорядженні 2,7 млрд кубометрів газу (якщо рахувати чистий видобуток приватних компаній, а також видобуток газу за договорами про спільну діяльність з держкомпаніями).

В основному цей обсяг буде поставлено промисловим споживачам за прямими договорами. Ціна для них встановлюється національним регулятором і повинна бути ринковою, тобто відповідати цінам, по яких Україна може купувати імпортний газ, уточнює Коболєв.

Як повідомляв ДеПо, раніше Коболєв запевнив, що Україна здатна прожити зиму без поставок російського блакитного палива.