ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Частка "поганих" кредитів у банківських портфелях складає 57%, - НБУ

Частка "поганих" кредитів у банківських портфелях становить сьогодні 57%, і самим банкам буде складно впоратись з цією проблемою

Depo.Гроші
20 червня 2017 13:19
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-брифінгу: "Звіт про фінансову стабільність" сказала заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Depo.ua.

У зв'язку з цим зараз в НБУ працюють над врегулюванням цієї проблеми, залучивши до цього МВФ, Світовий банк та Мінфін.

"Які перешкоди є сьогодні в банківській системі для повноцінного відновлення кредитування, то це дуже висока частка непрацюючих активів, сьогодні вона сягає 57% в загальному портфелі, і зрозуміло, що самотужки банкам важко буде впоратись з цією проблемою. Тому наразі ми спільно з Міністерством фінансів, зі Світовим банком, з фахівцями МВФ працюємо над проектом врегулювання питання "поганих" кредитів у банківських портфелях", – сказала Рожкова.

Вона підкреслила, що для того, аби запобігти в майбутньому подібним проблемам, звичайно, необхідне прийняття низки законопроектів.

"В першу чергу це законопроекти, що стосуються підвищення довіри між банками та їх клієнтами, що посилює права кредиторів з точки зору оформлення застави, контролю та інше. Також це законопроект про банкрутство, який вирівнює всіх кредиторів у правах, якщо підприємство оголошує про банкрутство", – зазначила Рожкова.

Вона додала, що не менш важливим є й законопроект щодо реструктуризації іпотечних кредитів.

"На сьогодні ми бачимо, що іпотека, особливо в регіонах, починає відновлюватись, і це дуже позитивно. Але маючи заборону на стягнення заставного майна, дуже важко розвивати цей напрямок. Тому цей законопроект дуже важливий для нас", – наголосила Рожкова.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.