ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Частину резервів НБУ хочуть передати у держбюджет

Частину міжнародних резервів Національного банку України  потрібно передати у державний бюджет

Depo.Гроші
22 лютого 2018 13:49
ФОТО: depo.ua

Таку думку обґрунтував на своїй сторінці у Facebook голова Ради Національного банку України Данилишин, передає Depo.ua.

Так, Рада НБУ пропонує знизити розмір загальних резервів Нацбанку з 10% від обсягу грошово-кредитних зобов'язань, закріплених законом про Нацбанк, до 5-7% з можливістю його підвищення до 10% за рішенням Ради.

"Такий гнучкий підхід дозволить вивільнити частину загальних резервів і збільшити обсяг коштів, які будуть перераховуватися до державного бюджету, сформувавши в ньому спеціальний Фонд розвитку", - пояснив він.

На думку Данилишина, чинна методика визначення грошово-кредитних зобов'язань і розрахунку загальних резервів втратила свою актуальність після переходу НБУ до нового монетарного режиму інфляційного таргетування та введення в практику методик, які сприяють формуванню резервів під реалізовані й ймовірні ризики в достатньому обсязі.

"Для усунення надмірного формування резервів власного капіталу доцільно в законі "Про НБУ" уточнити термін "грошово-кредитні зобов'язання", - вважає голова Ради Нацбанку.

Він стверджу, що потрібно чітко визначити перелік зобов'язань, які включаються до розрахунку, "обмеживши їх тільки твердими зобов'язаннями, строк пред'явлення яких не визначений, це: готівка в обігу і коррахунки банків в національній валюті", - написав Данилишин.

Раніше перший віце-прем'єр Степан Кубів також заявив про необхідність внесення правок до закону про НБУ, які б передали частину його повноважень Раді з фінансової стабільності і знизили б його незалежність від Кабміну і Верховної Ради.

Нагадаємо, що на 1 січня 2018 року зобов'язання НБУ становили 817,59 млрд грн, з яких готівка в обігу і кошти банків - 401,54 млрд грн, загальні та інші резерви - 54,71 млрд грн, резерви переоцінки активів і зобов'язань - 153,69 млрд грн.

Нацбанк цього року також має перерахувати до держбюджету 50,55 млрд грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші