Частина ТЕС на Сході України можуть зупинитися через чотири дні

У ряді районів Східної України запасів вугілля для роботи теплоелектростанцій вистачить лише на чотири дні
Depo.Гроші
3 грудня 2014 12:02
ФОТО: depo.ua
Частина ТЕС на Сході України можуть зупинитися через чотири дні
Частина ТЕС на Сході України можуть зупинитися через чотири дні

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу «Укренерго».

«Запаси вугілля на складах ТЕС ГК складають 1345,6 тис. тонн. За першу добу грудня зі складів спрацьовано 30,8 тис. тонн вугілля. Особливо напружений стан забезпечення паливом склався на Зміївській, Вуглегірській, Луганській, Придніпровській, Криворізькій ТЕС, де запаси вугілля забезпечать роботу до 4 діб», - констатували в держкомпанії.

Крім того, станом на 2 грудня в аварійних ремонтах знаходяться 22 блоки теплових (ТЕС) і атомних (АЕС) електростанцій (близько 30% наявного обладнання) з сумарною потужністю 5930 МВт.

Як повідомляв ДеПо, в Україні спостерігається катастрофічний дефіцит вугілля, через те, що більшість шахт Донбасу знаходяться на захопленій бойовиками території.

Восени Україна домовилася закупити 250 тисяч тонн вугілля в Південноафриканській республіці. Однак президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО, за даними ЗМІ, поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з ПАР, через що тодішнього міністра палива і енергетики Юрія Продана визивали в Генпрокуратуру.

Пізніше в компанії ДТЕК Рината Ахметова заявили, що готові купити законтрактовані об'єми вугілля з ПАР, які прибудуть в Україну 13 грудня і 22 грудня.

Тільки на початку грудня Україна частково відновила поставки вугілля з Росії.