Частину Київської області вже торкнулося «аварійне» відключення електроенергії

Енергопостачальна компанія ПАТ «Київобленерго» 23 вересня вдалася до відключення частини споживачів (ввела в дію «графік аварійних відключень») через порушення балансу в енергосистемі
Depo.Гроші
24 вересня 2014 09:09
ФОТО: depo.ua
Частину Київської області вже торкнулося «аварійне» відключення електроенергії
Частину Київської області вже торкнулося «аварійне» відключення електроенергії

«У зв'язку з порушенням балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіцитом в ОЕС України та її окремих частинах, щоб запобігти аварійним ситуаціям, 23 вересня за командою диспетчера Центральної енергетичної системи України було запроваджено «графік аварійних відключень» (обмеження до заданої потужності)», - йдеться в повідомленні, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Як зазначають у «Київобленерго», тривалість та обсяги відключень електроенергії в подальшому регламентуватимуться диспетчером Центральної енергосистеми України.

«Сьогодні (23 вересня, - ред.) зросло споживання в північній енергосистемі (Харків) і в Києві, електростанції не покривали його на 200 МВт. Виникла небезпека для всієї енергосистеми і для її усунення диспетчери «Укренерго» ввели обмеження по Харкову і Києву на тих же 200 МВт. Ситуацію вдалося стабілізувати і зараз обмеження вже зняті. Разом з тим, якщо ситуація повториться, обмеження доведеться вводити знову», - повідомили в НЕК «Укренерго».

Як пояснили в НЕК, основною причиною виникнення дисбалансу стало те, що через дефіцит палива зупинена Зміївська ТЕС, а генеруючі станції в столиці та Київській області працюють на мінімальних потужностях.

На засіданні уряду України 23 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що стабілізувати роботу енергосистеми планується до початку листопада.

Як повідомляв ДеПо«Київобленерго» заявив про введення в дію «графіка аварійних відключень» з 23 вересня.