Бюджет-2020: Кількість субсидіантів скоротиться на 800 тисяч

При побіжному перегляді соціальних статтей бюджету на наступний рік впадає в око кілька важливих речей

Бюджет-2020: Кількість субсидіантів скор…

1. Цього року дотація пенсійного фонду складе 175 млрд. На наступний – дотація складе 172 млрд. Звичайно, наступного року мінімалка виросте на 550 грн, але це все одно навряд чи дозволить реально скоротити дефіцит пенсійного фонду і провести індексацію. З великою долею ймовірності можна говорити про заморожування або просто символічний ріст пенсій в 2020 році.

2. Субсидії зменшаться на 8 млрд. Судячи з усього, після того, як ціна на газ буде зменшена, частина субсидіантів втратить на право отримувати субсидії. Цифра в 8 млрд говорить, що приблизно 800 тис. втратить субсидію (середня субсидія за минулий рік склала 10 тис. грн за опалювальний сезон).

3. Введення другого рівня реформи охорони здоров'я переноситься на квітень, хоча раніше планувалося розпочати з 1 січня. Насправді, не виключено, як кажуть в кулуарах МОЗ, що реформу можуть перенести на друге півріччя.

4. В наступний бюджет перекочувала субвенція на швидкі допомоги (922 млн). На жаль, в цьому році пілотна реформа швидкої допомоги так і не стартувала. Будемо сподіватися, що цей кочуючий мільярд все ж піде в регіони, і у нас почнеться реформа.

5. На жаль, майже вдвічі зі 150 до 80 млн зрізано фінансування програми ангіографів (апарати для кардіодіагностики і стентування). Насправді – це та програма, яка реально рятує життя людям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook