БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС

Мережа АЗС "БРСМ-Нафта" проситиме президента Петра Порошенка захистити компанію від "рейдерського захоплення руками Державної фіскальної служба України", а генпрокурора Юрія Луценка - перевірити "причетність до злочину" голови ДФС Романа Насирова особисто
БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС
БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС

Про це представники групи компанії "Стейт Оіл" заявили сьогодні під час прес-конференції, передає Depo.ua.

"Ми звертаємося до президента України Порошенка Петра Олексійовича як до Гаранта Конституції України з проханням невідкладно стати на захист інституту приватної власності в Україні та дати відповідні доручення правоохоронним органам зупинитися у виконанні побажань рейдерів. Звертаємося до генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича з проханням перевірити причетність голови ДФС до участі в організації рейдерського захоплення мережі АЗС "БРСМ-Нафта", – заявили під час прес-конференції представники групи компаній "Стейт Оіл", якій належить мережа АЗС "БРСМ-Нафта".

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 1

Причиною таких заяв стали тотальні обшуки на АЗС мережі "БРСМ-Нафта", які першого листопада відбулися одночасно на 50-ти об'єктах в 21-ї області України. Постанова про обшуки видав Шевченківський районний суд Києва.

За словами юристів, документ видано з численними порушеннями: вони прописані "під копірку", не вказані адреса обшуків, не зазначені виконавці тощо.

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 2

"По суті слідчий, який мав би виконати ухвалу суду, уповноважив на це третіх осіб. тобто уповноважив когось зробити щось, тому що в постанові немає конкретних даних, як цього вимагає законодавство України", – коментує директор юридичної фірми "Лекс груп" Людмила Машкіна.

У компанії заявляють, що обшуки пройшли протизаконно із порушеннями законодавчих і моральних норм.

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 3

"По-перше, оперативні співробітники відразу вимикають камери відеоспостереження, як тільки потрапляють у приміщення. Очевидно, щоб ці матеріали неможливо було зафіксувати і долучити до справи в суді. Також під час обшуків опечатують всі технологічні ресурси. У тому числі – бензинові колонки. Зокрема, на проведення слідчих дій не допускали адвокатів, а подекуди виникали інциденти з побиттям співробітників компанії і адвокатів. Все робиться для того, щоб робота мережі по всій Україні була паралізована", – вважають власники «БРСМ-Нафта".

"Зараз ми готуємо не лише оскарження постанови Шевченківського суду, але і звернення щодо дій судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та установи вищої ради юстиції. Незаконність даного судового рішення вже поставила під сумнів законність усіх слідчих дій у рамках обшуків і законність самого арешту майна", – повідомив директор департаменту стратегічного маркетингу компанії "Стейт Оіл" Олександр Мельничук.

За його словами, це є ознака класичної рейдерської атаки: наспіх написане рішення суду, обшук, арешт майна, зупинення роботи підприємств і мережі. Такі складові "рейдерського ланцюжка".

У "Стейт Оіл" також здивовані і стурбовані заявою Генпрокуратури, яка повідомила, що майно компанії буде відібрано і передано в Міненерго. Адже, на переконання представників компанії, ніякими законами такі дії виправдати не можна, їх можна розцінювати як грабіж, як посягання на приватну власність, яку в розвинених країнах захищає держава.

"Ми розцінюємо це як дуже тривожний сигнал для міжнародних інвесторів, які будуть бояться вкладати кошти в українську економіку, адже завтра воно може бути націоналізованим і перепроданим підприємствам рейдерів. Це погані новини для Ради Європи і Європарламенту, Всесвітнього банку і МВФ. Адже вчора ми побачили, що руками правоохоронців можна відбирати приватну власність, – коментує Олександр Мельничук. – І це все відбувається напередодні рішення Євросоюзу про введення безвізового режиму з Україною. Адже приватна власність є однією з ознак демократії та охороняється міжнародним законодавством".

Вчора експерти заявили, що за цією рейдерською атакою може стоять глава ДФС Роман Насіров, а за ним можуть стоять впливові люди з парламенту. Як писали ЗМІ, рейдерське захоплення мережі АЗС триває близько двох років. Перші обшуки минулого року відбулося по схожій схемі: масові обшуки, арешт майна, перешкоджання роботі. Компанії звинувачували в ухиленні від сплати податків. Однак ніяких доказів або конкретних фактів (за який період, які суми) ДФС і Генпрокуратура так і не оприлюднили.

Зазначимо, що за підсумками першого півріччя 2016 року національна мережа автозаправних комплексів "БРСМ-Нафта" увійшла в список найбільших платників податків, які наповнюють бюджет України.

Больше экономических новостей читайте на Depo.Деньг