БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС

Мережа АЗС "БРСМ-Нафта" проситиме президента Петра Порошенка захистити компанію від "рейдерського захоплення руками Державної фіскальної служба України", а генпрокурора Юрія Луценка - перевірити "причетність до злочину" голови ДФС Романа Насирова особисто
Depo.Гроші
2 листопада 2016 16:05
ФОТО: depo.ua
БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС
БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС

Про це представники групи компанії "Стейт Оіл" заявили сьогодні під час прес-конференції, передає Depo.ua.

"Ми звертаємося до президента України Порошенка Петра Олексійовича як до Гаранта Конституції України з проханням невідкладно стати на захист інституту приватної власності в Україні та дати відповідні доручення правоохоронним органам зупинитися у виконанні побажань рейдерів. Звертаємося до генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича з проханням перевірити причетність голови ДФС до участі в організації рейдерського захоплення мережі АЗС "БРСМ-Нафта", – заявили під час прес-конференції представники групи компаній "Стейт Оіл", якій належить мережа АЗС "БРСМ-Нафта".

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 1

Причиною таких заяв стали тотальні обшуки на АЗС мережі "БРСМ-Нафта", які першого листопада відбулися одночасно на 50-ти об'єктах в 21-ї області України. Постанова про обшуки видав Шевченківський районний суд Києва.

За словами юристів, документ видано з численними порушеннями: вони прописані "під копірку", не вказані адреса обшуків, не зазначені виконавці тощо.

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 2

"По суті слідчий, який мав би виконати ухвалу суду, уповноважив на це третіх осіб. тобто уповноважив когось зробити щось, тому що в постанові немає конкретних даних, як цього вимагає законодавство України", – коментує директор юридичної фірми "Лекс груп" Людмила Машкіна.

У компанії заявляють, що обшуки пройшли протизаконно із порушеннями законодавчих і моральних норм.

БРСМ просить Порошенка захистити компанію від ДФС - фото 3

"По-перше, оперативні співробітники відразу вимикають камери відеоспостереження, як тільки потрапляють у приміщення. Очевидно, щоб ці матеріали неможливо було зафіксувати і долучити до справи в суді. Також під час обшуків опечатують всі технологічні ресурси. У тому числі – бензинові колонки. Зокрема, на проведення слідчих дій не допускали адвокатів, а подекуди виникали інциденти з побиттям співробітників компанії і адвокатів. Все робиться для того, щоб робота мережі по всій Україні була паралізована", – вважають власники «БРСМ-Нафта".

"Зараз ми готуємо не лише оскарження постанови Шевченківського суду, але і звернення щодо дій судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та установи вищої ради юстиції. Незаконність даного судового рішення вже поставила під сумнів законність усіх слідчих дій у рамках обшуків і законність самого арешту майна", – повідомив директор департаменту стратегічного маркетингу компанії "Стейт Оіл" Олександр Мельничук.

За його словами, це є ознака класичної рейдерської атаки: наспіх написане рішення суду, обшук, арешт майна, зупинення роботи підприємств і мережі. Такі складові "рейдерського ланцюжка".

У "Стейт Оіл" також здивовані і стурбовані заявою Генпрокуратури, яка повідомила, що майно компанії буде відібрано і передано в Міненерго. Адже, на переконання представників компанії, ніякими законами такі дії виправдати не можна, їх можна розцінювати як грабіж, як посягання на приватну власність, яку в розвинених країнах захищає держава.

"Ми розцінюємо це як дуже тривожний сигнал для міжнародних інвесторів, які будуть бояться вкладати кошти в українську економіку, адже завтра воно може бути націоналізованим і перепроданим підприємствам рейдерів. Це погані новини для Ради Європи і Європарламенту, Всесвітнього банку і МВФ. Адже вчора ми побачили, що руками правоохоронців можна відбирати приватну власність, – коментує Олександр Мельничук. – І це все відбувається напередодні рішення Євросоюзу про введення безвізового режиму з Україною. Адже приватна власність є однією з ознак демократії та охороняється міжнародним законодавством".

Вчора експерти заявили, що за цією рейдерською атакою може стоять глава ДФС Роман Насіров, а за ним можуть стоять впливові люди з парламенту. Як писали ЗМІ, рейдерське захоплення мережі АЗС триває близько двох років. Перші обшуки минулого року відбулося по схожій схемі: масові обшуки, арешт майна, перешкоджання роботі. Компанії звинувачували в ухиленні від сплати податків. Однак ніяких доказів або конкретних фактів (за який період, які суми) ДФС і Генпрокуратура так і не оприлюднили.

Зазначимо, що за підсумками першого півріччя 2016 року національна мережа автозаправних комплексів "БРСМ-Нафта" увійшла в список найбільших платників податків, які наповнюють бюджет України.

Больше экономических новостей читайте на Depo.Деньг