Брати Клюєви відсудили на Одещині 45 гектарів землі - ЗМІ

Народний депутат Сергій Клюєв і колишній екс-глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв відсудили 45 гектарів землі в Одеській області
Depo.Гроші
3 березня 2015 11:11
ФОТО: depo.ua
Брати Клюєви відсудили на Одещині 45 гектарів землі - ЗМІ
Брати Клюєви відсудили на Одещині 45 гектарів землі - ЗМІ

Одеський апеляційний суд у постанові від 17 лютого визнав законним договір оренди ТОВ Бородінська СЕС-1 на 45 гектарів землі в Одеській області, передає depo.ua з посиланням на «Наші гроші».

ТОВ Бородінська СЕС-1 у жовтні 2012 року заснували кіпрські компанії «Красоліна Інвестмент Лтд» і «Міліденіо Холдінгз Лтд». На зазначені кіпрські компанії кілька років тому була перереєстрована низка компаній з групи «Актив Солар» братів Клюєвих.

За даними видання, землі в Одеській області становлять 45 га пасовищ, яких фірма Клюєвих взяла в оренду на 49 років для розміщення та експлуатації сонячної електростанції. Договір оренди укладено 13 листопада 2013 року.

У червні 2014 року прокурор Татарбунарського району звернувся до суду в інтересах Держземагентства з вимогою про розірвання договору.

Прокурор вказав на те, що земля передана в оренду без проведення грошової оцінки та орендна плата визначена на основі земельного податку, а не грошової оцінки.

Згідно з договором, орендар зобов'язувався протягом року вжити заходів з виготовлення та утвердження технічної документації з грошової оцінки землі.

До проведення оцінки орендна плата становила 12 земельних податків або 126 609 грн на рік. Після проведення грошової оцінки ділянки плата повинна була становити 3% від оцінки.

Суд зазначив, що встановлення орендної плати на підставі розміру земельного податку, з використанням нормативної грошової оцінки одного гектара ріллі по Одеській області, відповідало нормам Податкового кодексу.

Також встановлено, що технічна документація з нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки була затверджена рішенням Тарутинської райради від 10 грудня 2014 року.

Видання нагадує, що компанія Клюєвих SLAV AG повідомила, що «суворі санкції (заморожування майна і банківських рахунків) на даний момент зняті».

Таким чином, компанія змогла частково відновити впорядковану підприємницьку діяльність, наголошується у схваленому акціонерами документі, який наприкінці лютого став доступним у реєстрі підприємств Австрії.

У SLAV AG заявляють, що міжнародній команді адвокатів вдалося довести, що компанія не має нічого спільного з обвинуваченнями, висунутими проти неї в обґрунтуванні до санкцій ЄС, прийнятих після втечі Віктора Януковича з України.

У прокуратурі Відня, яка торік вела слідство проти низки осіб зі списку санкцій ЄС за підозрою у відмиванні коштів, заяву компанії Клюєвих поки що не коментують.

Поки що невідомо, чи будуть формально подовжені санкції проти SLAV AG. Термін прийнятих рік тому санкцій закінчується 5 березня.

Їх подовження залежить від того, чи будуть у правоохоронних органів матеріали, які дають підставу для подальшого розслідування справи за підозрою в незаконному збагаченні.

На даний момент, як зазначено в реєстрі підприємств Австрії щодо SLAV AG, заморожені лише акції компанії, якими володіють Андрій і Сергій Клюєви, а також пов'язані з цими акціями права.

Нагадаємо, напередодні в ЗМІ з'явилася інформація, що рахунки братів Клюєвих в Австрії розморожені.