Боротися з корупцією слід не за рахунок зубожіння бюджету, – Щуриков

Останнім часом в Одесі скоротилися надходження до бюджету. Сталося це після того, як глава ОДА Михайло Саакашвілі і начальниця митниці Марушевска вирішили не оформляти китайські і турецькі вантажі
Depo.Гроші
15 березня 2016 18:12
ФОТО: depo.ua

За словами губернатора, для них "неможливо знайти реальну декларацію, а це є потенційним джерелом корупції", тому взяли і заборонили, повідомляє depo.ua.

Щуриков повідомив, що за наявною у нього інформацією, митниця заборонила розмитнювати тканини і нитки: "Навіщо морочитися і ламати собі голову, щось перевіряти, виявляти ризики? Простіше взяти і відмовитися. А проблеми перекинути на інших".

Перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуриков упевнений, що боротися з корупцією треба не за рахунок зубожіння бюджету.
"Інакше ми прийдемо до очевидного висновку: якщо повністю закрити Одеський порт, то переможемо корупцію на 100%. Правда, і надходження впадуть на 100%", - написав він на своїй сторінці в "Фейсбуці".

На його переконання, є інші механізми, правда, вони більш трудомісткі і на них особливо не попіаритися.

Як варіант, запропонував для початку вивчити досвід зарубіжних країн.
"Він грунтується на інтелектуальному аналізі ризиків. Яка історія відправника, перевізника, одержувача. Хто попадався на контрабанді та ухиленні раніше. Хто здійснює підозрілі маневри з ризиковими кодами товарів. Інтелектуальний аналіз дозволяє уникнути перешкод для добропорядних перевізників", - вважає він.

Щуриков порадив й інший варіант, не менш корисний для підвищення професійного рівня. Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні EUBAM провела дослідження, а результати разом з рекомендаціями виклала в звіті

"Дослідження процедур митного оформлення в портах Одеси та Іллічівська".
У звіті прописані всілякі ризики, які можуть виникнути в роботі митниці та надано рекомендації щодо їх вирішення.

"У звіті 200 сторінок. Але якщо пані Марушевска на пару днів спробує відвернутися від передвиборної агітації, то прочитати зможе", - пише Щуриков.

Діяльність начальниці митниці він порівняв з комедійними американськими поліцейськими серіалами.

"Зараз діяльність пані Марушевска нагадує поширений жарт з американських поліцейських серіалів. Лінивий детектив пропонує відтягнути труп на сусідню ділянку, бо йому не хочеться займатися нудною справою. Правда, його чесні колеги і начальство зазвичай вибивають з ледаря таку ідею".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші