Болгарія знайшла альтернативу російському газу

Болгарія зробила крок для зниження залежності від поставок енергоносіїв з Росії. У Софії підписано угоду про будівництво трубопроводу, який зв'яже її з газовими мережами сусідніх Румунії та Греції
Depo.Гроші
23 квітня 2015 05:25
ФОТО: depo.ua

Документ про будівництво так званого вертикального газового коридору підписали представники енергетичних відомств Болгарії, Румунії та Греції, повідомляє The Wall Street Journal. "Ми нарешті отримуємо нове джерело газу, тому що досі ми повністю покладалися на одне джерело - Росію", - сказав заступник міністра енергетики Болгарії Жечо Станков, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Вартість будівництва становить приблизно $ 220 млн. Газопровід планується ввести в дію в 2018 році. Він буде наповнюватися газом з Азербайджану та з терміналів СПГ, розташованих в Греції, сказав Станков.

За словами міністра енергетики Болгарії Теменужки Петкової, будівництво інтерконнектора з Греції почнеться в березні 2016 року, повідомляє Novinite.BG. Кошти на будівництво дасть Євросоюз у вигляді гранту, додала вона.

Болгарія сподівається також почати розробляти власні газові родовища. Минулого тижня почалася подача заявок на тендер про проведення розвідувального буріння на нафтогазових блоках Терес та Сілістра в Чорному морі.

Станков в інтерв'ю Reuters від 15 квітня говорив про бажання перетворити Болгарію в енергетичний хаб. За його словами, його ключовими елементами повинні стати чорноморські родовища і "вертикальний газовий коридор", підключений до Південного газового коридору, що складається з нафтопроводів ТАP і TANAP.

Трансанатолійський газопровід (TANAP) проходитиме через Туреччину від кордону з Грузією до кордону з Болгарією та Грецією. Його будівництво планується завершити до кінця 2018 зі строками початку поставок з азербайджанського родовища Шах-Деніз в 2019 році. У перспективі через TANAP буде також йти газ з Туркменії і з Близького Сходу.

Трансадріатичний газопровід (ТАP) пройде до Італії. До 2020 року планується вийти на щорічні поставки по ньому 10 млрд куб. м азербайджанського газу з подальшим збільшенням до 20 млрд куб. м.

Болгарія була учасником проекту "Південний потік", який Росія вирішила згорнути в грудні 2014 року. За словами Станкова, Болгарію ніхто офіційно не сповіщав про скасування проекту, і холдингова компанія "Південний потік Болгарія", в якій болгарським владі і "Газпрому" належить по 50%, залишається активною.

Болгарія щорічно споживає 3 млрд куб. м газу, 95% якого надходить від "Газпрому". У Софії укладено договір з Баку про щорічну поставку 1 млрд куб. м газу з моменту завершення будівництва TAP, тобто з 2020 року.