Бойовики не дають вивезти вугілля з українських державних шахт

На територіях Донецької та Луганської областей накопичилося майже 3 млн т вугілля з державних шахт, яке не дають вивезти проросійські сепаратисти
Depo.Гроші
19 грудня 2014 18:24
ФОТО: depo.ua
Бойовики не дають вивезти вугілля з українських державних шахт
Бойовики не дають вивезти вугілля з українських державних шахт

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час телезвернення до українського народу, передає  depo.ua.

«Що стосується причин, які пов'язані з віяловими відключеннями, то в першу чергу - це заблоковані поставки вугілля, яке придбано як у Росії, так і те, яке належить українській державі, яке видобули українськими державними шахтами, і зараз знаходиться на територіях, які підконтрольні російським терористам. В цілому, на українських територіях Донецької та Луганської областей вже накопичилося майже 3 млн т нашого вугілля, яке проросійські сепаратисти не дають вивезти», - заявив Яценюк.

Також стало відомо, що Кабінет міністрів України дозволив імпортувати в Україну електроенергію всім компаніям.

Нагадаємо, що з грудня в Україні почалися віялові відключення електроенергії, які пов'язані з дефіцитом вугілля енергетичних марок на складах ТЕС через військові дій на Донбасі, де розташована більшість шахт. Більшість українських АЕС працюють на межі потужностей.

У таких умовах Україна почала імпорт вугілля дефіцитних марок. Зокрема, була закуплена партія вугілля з ПАР, на сьогодні вугілля завозиться з Австралії, а також ведуться переговори з однією з найбільших в Європі енергетичних компаній GDF Suez, яка пропонує проводити закупівлі світових постачальників.

Водночас, поставки вугілля з Росії блокуються.