Bloomberg: У Путіна є три роки на втечу із боргової пастки

Зростання соціальних видатків, згідно з травневими указам президента Росії Володимира Путіна, змусило ряд російських регіонів "загрузнути в боргах"
Depo.Гроші
20 липня 2015 12:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на опитаних аналітиків міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor`s, передає depo.ua.

Агентство відзначає, що колосальний обсяг регіональних боргів може привести до ситуації, коли регіональні влаcns оголосять дефолт за зобов'язаннями, що може призвести до дефолту федерального уряду. З січня 2012 року по січень 2015 обсяг регіонального боргу зріс на 78%.

Основною причиною важкої економічної ситуації, в яку потрапили регіони, агентство називає травневі укази Володимира Путіна, в яких він пообіцяв наростити обсяг соціальних видатків в два рази. Загальний обсяг витрат на виконання цього завдання агентство оцінює в $ 42 млрд (2,4 трлн руб.).

Реалізація травневих указів регіональною владою підвищує ризики дефолту федерального бюджету, який вперше з 2010 року зверстаний з дефіцитом. Агентство відзначає, що пік ситуації настане в найближчі 2-3 роки, саме такий термін агентство відводить російському президенту на вирішення цієї проблеми. Аналітики S & P відзначають, що вирішувати цю проблему слід зараз, поки в казні є кошти.

При цьому зростання регіональних боргів, на думку S & P, продовжиться, оскільки регіональні власті продовжують брати комерційні кредити в банках під високі відсотки.

Як найбільш проблемні регіони агентство називає Чукотський автономний округ, борг якого дорівнює 144% доходів регіону, а також Бєлгородську область і республіки Північного Кавказу, чий регіонильний борг також перевищує 100% доходів регіонів.

Більше того, аналітики вважають, що незабаром регіональні власті не зможуть взяти нових кредитів, оскільки банки стають все більш селективними при видачі кредитів. При цьому негативними факторами продовжують виступати санкції Заходу, які обмежують доступ на іноземні ринки капіталу, і падіння цін на нафту.

Мітки: дефолт, Росія