Bloomberg: Одного з найвпливовіших банкірів Криму розшукують у США за шахрайство

Євген Двоскін, власник "Генбанку", який одним з перших увійшов на кримський ринок після анексії півострова Росією, в 1990-х двічі сидів у в'язниці в США
Depo.Гроші
11 квітня 2016 11:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Bloomberg. Двоскін переїхав з Одеси в США з сім'єю на хвилі єврейської еміграції в 1977 році, тоді його звали Євген Слуцкер. Його сім'я жила в бідності в Нью-Йорку - спочатку в Бронксі, а потім в Брайтон-Біч, передає depo.ua з посиланням на "15 минут".

У 1990-х роках, за інформацією американських судових архівів, він двічі був засуджений і відбував термін у в'язниці за ухилення від сплати податків і шахрайство з акцизами на дизельне паливо. За словами прокурорів та інших юристів, пов'язаних з цими справами, такими шахрайськими схемами займалися в основному організовані злочинні групи.

У 2003 році, коли Двоскін вже повернувся на Росію, в Нью-Йорку його звинуватили в біржовому шахрайстві, скоєному в кінці 1990-х років. Більшість фігурантів справи були засуджені до тюремних термінів. Двоскін все ще перебуває в розшуку в зв'язку з цією справою. Обвинувачі припускають, що йому належала частка в брокерській конторі, через яку здійснювалися шахрайські операції. Однак сам він стверджує, що у нього там був тільки рахунок, і до шахрайства він не причетний.

У 2013 році Двоскін інвестував свої кошти в "Генбанк". Йому належить 7,2% банку, він обіймає посаду віце-президента. Інший власник акцій - родич відомого російського депутата Андрія Лугового (британські правоохоронці звинувачують Лугового у використанні радіоактивного полонію для вбивства Литвиненка в Лондоні в 2006 році). Дружина Двоскіна, колишня гімнастка, є головою банку. Однак журналісти з'ясували, що, незважаючи на посаду віце-президента, саме Двоскін управляє "Генбанком".

"Коли генерального директора Олену Пономарьову запитали, чи вона відповідальна за справи, та швидко відповіла: "Ні, ні, ні. Він господар". Тобто, за фактом саме Двоскін управляє банком", - пише Bloomberg.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші