Bloomberg назвав "Укрзалізницю" найбільш високодохідним активом у світі

Облігації ПАТ "Українська залізниця" в 2015 році були найбільш дохідними інвестиціями в світі за версією агентства Bloomberg
Depo.Гроші
19 січня 2016 18:37
ФОТО: depo.ua

Експерти оцінили прибутковість широкого спектра активів в 2015 році: від валют і фондових індексів до сировинних товарів і викидних облігацій, передає depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Єврооблігації "Укрзалізниці" визначені як найбільш високодохідний актив минулого року в сегменті junk bonds (викидні, високоприбуткові облігації) з погашенням в травні 2018 року.
Bloomberg назвав "Укрзалізницю" найбільш високодохідним активов у світі - фото 1

Інвестиції по облігаціях могли принести близько 90% дохідності за рік, перевищивши прибутковість лідера в сегменті акцій - Ямайського фондового індексу, який показав зростання на 83% і найприбутковіше валюти 2015 року - сомалійського шилінга (зростання на 18% за рік).

Наголошується, що на зростання вартості облігацій "Укрзалізниці" вплинула макроекономічна стабілізація в країні і вихід України з переддефолтного стану, що відображає зростання прибутковості суверенного боргу України, який був успішно реструктуризовано.

Наприклад, випуск держбондів з погашенням у вересні 2020 показав 50% дохідності, багато в чому задаючи тренд вартості інших квазідержавних боргових паперів, найбільш яскравою з яких є облігації "Укрзалізниці".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.