Bloomberg назвав три причини, чому українці тікають працювати на Європу (ІНФОГРАФІКА)

Основними причинами міграції українців до Польщі, Чехії та інших країн Євросоюзу є затяжний конфлікт із російськими окупантами, девальвація нацвалюти та постійна корупція

Такі результати дослідження компанії Bloomberg стосовно економічних ризиків для України через трудову міграцію, передає Depo.ua.

"Трудова міграція є однією з проблем, що постають перед Україною сьогодні. Це може стати серйозним ризиком для економічного зростання та стабільності цін у найближчі роки", - зазначив заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб.

Так, Україна допомогла подолати дефіцит робочої сили з Праги до Варшави після того, як свобода пересування Євросоюзом та вища оплата праці спонукали громадян цих країн масово переміщатися у багатші регіони.

"Іноземні компанії не мають іншого вибору. Спочатку вони шукали лише співробітників з великим досвідом та дипломами. Тепер вони беруть усіх і проводять місяць тренінгу, якщо це необхідно", - сказав український підприємець Роман Пелех, який нещодавно відкрив свій дев'ятий офіс щодо набору кадрів.

А плюси для українських працівників зрозумілі, бо їхній заробіток вдома становить у середньому 7 100 грн (265 доларів США) на місяць у порівнянні з 3 500 злотими (1046 доларів) у Польщі.

У Польщі зареєстровані 1,5 мільйона українців, і може бути ще півмільйона незареєстрованих, а Чехія планує подвоїти щорічні квоти для робітників з України.

Так, наприклад, 37-річний інженер з телекомунікацій Андрій Козловський використав своє польське походження, що допомогло йому переїхати у 2014 році в місто Гдиня.

"Настав час, коли почалася війна, і гривня знизилась - я завжди хотів працювати за кордоном. Я далекий від великого заробітку , але тут потрібен один рік, щоб заробити те, що я заробляв би чотири роки вдома", - сказав він.

Крім того, за даними Міжнародної організації з міграції, 12% українців знайшли закордонну зайнятість або мають це в планах.

Довгострокова картина також викликає занепокоєння: ООН прогнозує зниження кількості населення України до 36,4 мільйонів з 44,2 мільйона до 2050 року.

Водночас такі компанії, як друкарня Олександра Дранова в Західній Україні ("ДОМЕН-ДРУК", Новояворівськ) опинилися в скрутному становищі.

"У нас багато вільних робочих місць і незрозуміло, як ми їх заповнимо. Молоді люди вважають за краще поїхати до Польщі або країн Балтії", - сказав підприємець.

Нагадаємо, що 31 січня уряд Чехії погодився вдвічі збільшити квоти на прийом працівників з України - до 19,600 в рік, щоб допомогти місцевим фірмам, які заявляють про дефіцит робочої сили. А голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський заявляв, що країна потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для економічного зростання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme