Біткоін йде на дно: Як в Азії валять криптовалюти

Ще в середині грудня 2017-го Біткоін встановив історичний максимум вартості, пройшовши відмітку $20 тис. Але сьогодні його справи кепські

Біткоін йде на дно: Як в Азії валять кри…

Вже декілька днів світові та українські ЗМІ обговорюють падіння Біткоіна.

Ще 7-го січня Біткоін коштував $17,06 тис, після чого почалося поступове падіння до $14 тис. - стільки він коштував ще 15-го січня. Всього за два дні найдорожча криптовалюта світу здешевшала до $11,2 тис. За тиждень обвал на 21% і на 14% за добу.

Ринкова капіталізація валюти, яка ще в середині грудня становила $335,6 млрд, сьогодні знаходиться на позначці $188,9 млрд.

Падіння демонструє не тільки Біткоін, але й інші криптовалюти.

Наприклад, другий за капіталізацією ($97,5 млрд) і популярністю Ethereum за 7 днів обвалився на 24,9% і зараз коштує $1,005. Ще 15-го січня він коштував $1,308.

Ripple за тиждень обвалився майже на 39%, а за день - на 23,4% і тепер коштує трошки більше одного долара за одиницю.

Litecoin за тиждень пішов вниз більше ніж на 24% і його вартість досягла $183.

Щоправда, за останню годину, згідно даних Сoinmarketcap, криптовалюти поступово додають у вартості. Наприклад, Біткоін дорожчає на 1,26%, Ethereum на 1,49% а Bitcoin Cash на цілих 6% ($1,8 тис.).

Загальна капіталізація світового ринку криптовалют ще вчора становила $582,3 млрд, втративши за добу $47,3 млрд. Сьогодні ситуація ще гірша. $526,5 млрд, що означає мінус ще $55,8 млрд за добу.

Не дивлячись на сьогоднішню поступову позитивну динаміку, варто розібратися з природою такого обвалу на ринку криптовалют.

У всьому винні Китай та Південна Корея

Головними драйверами чи винуватцями обвалу на ринку криптовалют називають Китай та Південну Корею. Китайці займаються побудовою системи повного контролю за криптовалютами, яка полягатиме у централізованій роботі власної інфраструктури, біржи та майнінг-центру. Нещодавно видання Bloomberg повідомило, що Китай заблокує платформи для торгівлі криптовалютою - всі онлайн-біржі та мобільні додатки.

Влада Південної Кореї анонсувала підготовку законопроекту, який істотно обмежить торгівлю криптовалютою в країні. В Південній Кореї торги є надзвичайно спекулятивними, і цифри на крипто часто на 30-40% більші, ніж її вартість на світових біржах. І за інформацією express.co.uk, 5% всіх Біткоінів торгуються до корейського Вона.

Сюди можна додати і Росію, яка розглядає суміжні із Китаєм міри.

Також на курс вплинула й Індонезія, де також заявили про заборону торгівлі криптовалютою. Як бачимо, Китай, Південна Корея та Індонезія (третя за кількістю населення в Азії) досить легко змогли обвалити ринок, на якому саме Азія задає тон. Різке зростання вартості Біткоіна (залежить від попиту та пропозиції) почалося весною 2017-го, після того, як Японія визнала його засобом розрахунку. 1-го квітня 2017-го він коштував $1,046, а вже 1-го червня стояв на позначці $2,326.

Справа в тому, що понад 60% криптотрейдерів проживають саме в Азії.

Що буде далі

Не дивлячись на стрімке падіння, як вже було сказано раніше, сьогодні спостерігається повільне, але все ж таки зростання криптовалюти. Як повідомляє Коммерсант із посиланням на слова керуючого партнера United Traders Анатолія Радченка, криптовалюта продовжить зростати.

"Криптовалютний ринок так влаштований: зростання змінює корекція, потім слідує стагнація, різке падіння, і знову різке зростання", - зазначив він.

Окрім цього, аналітик Saxo Bank Кей Ван-Петерсен, який ще в 2016-му році передбачив те, що Біткоін досягне відмітки $2 тис. у 2017-му році зробив новий прогноз. І згідно із його словами, Біткоін за 10 років дійде до $100 тис. завдяки поглинанню інституційних інвесторів та ф'ючерсних контрактів. Побачимо, що буде далі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme